اهمیت آموزش و توسعه گروهی در سازمان ها و شرکت ها 

 

آموزش و توسعه یک کارکرد ضروری است.

آموزش و توسعه یکی از کم‌ترین موارد در فهرست اولویت اکثر شرکت‌ها است.  آموزش به کارمندان امکان می‌دهد تا مهارت‌های جدیدی کسب کنند, مهارت‌های موجود خود را قویتر کنند، عملکرد بهتری داشته باشند، بهره‌وری را افزایش دهند و رهبران بهتری باشند.
در اینجا چند دلیل  می آوریم که اهمیت آموزش و توسعه کارکنان را نشان می‌دهند:

 

آموزش برای نیروی کار جدید
آموزش به ویژه برای کارمندان جدید مهم است. این آموزش می‌تواند توسط فردی درون شرکت انجام شود و باید به عنوان یک سکو برای رساندن کارمندان جدید به سرعت با فرآیندهای شرکت و  و رسیدگی به هر شکاف مهارتی باشد.

برخورد با کاستی های کارمند و نیرو در آموزش سازمان ها و شرکت ها
برخورد با کاستی‌ها
هر فرد دارای برخی کاستی‌ها  است و آموزش امکان شناخت آن را فراهم می کند. شناخت این ضعف ها به کارمندان کمک می‌کند تا آن‌ها را از خود و محیط کار خود دور کنند.
 
بهبود در عملکرد
اگر کاستی‌ها و ضعف‌ها مورد بررسی قرار گیرد، واضح است که عملکرد کارکنان بهبود می‌یابد. با این حال آموزش و توسعه نیز به تقویت نقاط قوت کارکنان و به دست آوردن مجموعه مهارت‌های جدید کمک می کند

بهبود عملکرد در آموزش های به صورت گروهی در آموزشگاه

رضایت کارمندان
شرکتی که در آموزش و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کند معمولاً کارمندان را راضی نگه میدارد.  اما این آموزش  باید با حیطه کاری کارمندان مرتبط باشد تا آن ها بتوانند از این آموزش ها استفاده بهتری کنند. اگر آموزش و توسعه  کسل‌کننده شود، و کارمندان صرفاً به این دلیل که مجبورند در آن شرکت کنند، بیهوده می شود. سازمان مطبوع ما به عنوان یک شرکت بر آموزش ویژه صنعت تاکید می‌کند و بسیاری از کارکنان را به سمینارها و کنفرانس‌های بین‌المللی می‌فرستد که می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد.

 افزایش بهره وری با آموزش های گروهی بنام آموزش سازمانی

افزایش بهره‌وری

در یک چشم‌انداز به سرعت در حال رشد، بهره‌وری تنها به کارکنان وابسته نیست، بلکه به تکنولوژی مورد استفاده آن‌ها نیز بستگی دارد.برای آموزش و توسعه آموزش باید تکنولوژی های جدید را در اختیار کارکنان قرار داد و در هر زمان باید، از نمونه‌های موجود بهتر استفاده کرده و موارد منسوخ شده را را دور بیاندازید. این یک راه طولانی برای انجام کارها به طور موثر و پربازده است.
درمقاله های دیگر بیشتر به اهمیت و نقش آموزش و فراگیری مهارت های تازه در پیشرفت فردی و اجتماعی می پردازیم.

 نوشته جوآن ارلی