اهمیت آموزش و توسعه در کسب و کار
آموزش برای شرکت ها مهم نیست بلکه حیاتی است.
اگرچه کلاس های آموزشی زیادی مثل آموزش مدیریت و یا آموزش فروش وجود دارند  اما کارمندان با مهارت‌های مدیریت پروژه یک دارایی مهم برای هر سازمانی هستند.
اما آموزش و توسعه چه معنایی برای سازمان شما دارد؟
آموزش فرصتی اساسی برای توسعه پایگاه دانش همه کارکنان است، اما بسیاری از کارفرمایان فرصت‌های توسعه را گران و صرف پول برای آن را هزینه به شمار می آورد!!!
پس مزایا چیست آموزش های کارکنان چیست؟
 
بهبود عملکرد کارکنان 
کارمندانی که آموزش‌های لازم و بهتری را دریافت می‌کنند، قادر به انجام کار خود با راندمان بالاتری هستند. این آموزش ها به کارمندان علاوه بر درک بیشتر از مسئولیت‌های خود  اعتماد به نفس نیز می‌ده.  این اطمینان و اعتماد به نفس ، عملکرد کلی کارمندها  را افزایش خواهد داد و این تنها می‌تواند به سود شرکت باشد. 
بهبود رضایت و روحیه کارکنان 
 سرمایه‌گذاری در آموزش به کارمندان شرکت نشان می‌دهد که برای شرکت ارزش دارند.  این آموزش یک محیط کار حمایتی ایجاد می‌کندکارمندان ممکن است دسترسی به آموزشی را به دست آورند که اگر در شرکت مطبوع خود مشغول به کار نبودند نمی توانستند با آن‌ آشنا شوند. کارمندانی که احساس قدردانی و چالش می‌کنند ممکن است احساس رضایت بیشتری نسبت به کارشان داشته باشند که این احساس رابطه مستقیمی با افزایش عملکرد آن نیروی خاص و کل سیستم می شود.
پرداختن به ضعف‌ها
اغلب کارکنان نقاط ضعفی در مهارت‌های کاری خود دارند. برنامه آموزشی به شما این امکان را می‌دهد که مهارت‌های هر کارمند را تقویت کنید. برنامه توسعه همه کارمندان را به سطح بالاتری می‌رساند تا همه آن‌ها مهارت‌ها و دانش مشابهی داشته باشند. این کار به کاهش هر گونه ارتباطات ضعیف درون شرکت کمک می‌کند (کارکنانی که به شدت به دیگران برای انجام کارهای خود تکیه می‌کنند). ارائه آموزش‌های لازم به کارکنان، نیروی کاری  ایجاد می‌کند که می‌تواند به طور مستقل و بدون کمک و نظارت دیگران به خود کفا کار محوله را به نحوی مطلوب پیش ببرند.
 

 
 
افزایش بهره‌وری و پایبندی به استانداردهای کیفیت
 بهره‌وری معمولاً زمانی افزایش می‌یابد که یک شرکت دوره‌های آموزشی را اجرا می‌کند. افزایش بهره‌وری در فرایندها، موفقیت پروژه را تضمین می‌کند که به نوبه خود گردش مالی شرکت و سهم بازار بالقوه را بهبود می‌بخشد.
 
افزایش نوآوری در استراتژی‌ها و محصولات جدید
 آموزش مداوم و بالا بردن سطح مهارت نیروی کار می‌تواند خلاقیت را تشویق کند. ایده‌های جدید می‌توانند به عنوان نتیجه مستقیم آموزش و توسعه شکل بگیرند.
کاهش دستمزد کارکنان
کارکنان به احتمال زیاد در صورت سرمایه‌گذاری احساس ارزش بیشتری می‌کنند و در نتیجه احتمال کمتری برای تغییر دادن شغل شان دارند در نتیجه آموزش و توسعه به عنوان یک مزیت دیگر شرکت شناخته می‌شود. بنابراین هزینه‌های استخدام به دلیل حفظ پرسنل کاهش می‌یابد.
اعتبار شرکت و پروفایل
داشتن یک استراتژی آموزشی قوی و موفق به توسعه برند شما کمک می‌کند و شرکت شما را،  برای تغییرات شغلی در نظر می‌گیرد. همچنین آموزش باعث می‌شود که یک شرکت برای جذب نیروهای تازه جدید که به دنبال بهبود مهارت‌ها و فرصت‌های مرتبط با این مهارت‌های جدید هستند، جذابیت بیشتری داشته باشد.
آموزش می‌تواند از هر نوع مرتبط با کار یا مسیولیت فرد باشد و می‌تواند توسط هر روشی مناسب ارائه شود.
برای مثال، می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
یادگیری در شغل
برنامه های مشاوره آموزش در خانه
مطالعه شخصی

یادگیری ترکیبی، ترکیبی موثر از یادگیری آنلاین و یادگیری کلاس است. بسیاری از مشتریان به ویژه در صنایع مانند نفت و گاز, کارکنان خود را به یادگیری در سایت ترجیح می‌دهند - به خصوص در صنایعی مانند نفت و گاز که اغلب برای شرکت در دوره‌های خارج از محل بسیار غیرعملی است.
مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک از گذشته تا کنون، در آموزش و پرورش نیروهای سازمان ها و ادارات، کارنامه ی درخشان و پرباری برخوردار است. و تا کنون افتخار همکاری با بسیاری از شرکت ها و سازمان های معتبر کشور را داشته است. اگر علاقمند به بحث بالا هستید، نگاهی به آموزش برون سازمانی سایت مجتمع فنی ونک، بیندازید.


کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی ونک
برگردان: ساره غلامزاده
توجه: هر گونه استفاده از متن، با درج منبع (مجتمع فنی ونک) بلامانع است.