بسیاری از نرم افزارها و مهارت های فنی و مهندسی٬ بازار کار خوب و وجهه اجتماعی مناسبی دارند. برخی از این مهارت ها٬ مسیری کوتاهتر تا کسب درآمد و موفقیت در بازار کار دارند. کافی ست از آموزش مناسب و کاربردیِ مهارت یا نرم افزاری٬ تحت نظر اساتید مجرب و با ابزار و تجهیزات کامل٬ بهره مند گردید. تمرین کنید. و سپس با پروژه های کوچکتر شروع کنید و در زمان نسبتآ کوتاهی کار خود را گسترش دهید. هرچقدراز ابتدا این مسیر را اصولی تر طی کنید٬ در مدت زمان کوتاهتری به قله های موفقیت خواهید رسید.

در زیر٬ به معرفی برخی از این مهارت ها و نرم افزارها می پردازیم.

همچنین برای گرفتن مشاوره تخصصی می توانید با شماره های انتهای این مطلب تماس بگیرید.
معماری و دکوراسیون داخلی

مدارک قابل دریافت:

🔷  مدرک ۲ زبانه مجتمع فنی تهران
🔷 مدرک بین المللی  CITY& Guilds انگلستان
🔷 مدرک بین المللی ITD کانادا
 
در دنیای امروز بخش عمده زندگی افراد در فضاهای بسته و داخلی سپری می شود. به همین سبب دکوراسیون داخلی با کیفیت مناسب، بهترین روش برای بهبود وضعیت حرفه ای، تحصیلی و زندگی‌مان می‌باشد. توجه به اين امر در دنيای امروز از اهميت بسزايی برخوردار است. 
 
هدف از برگزاری این دوره ایجاد آمادگی و آموزش مهارت نه فقط به فارغ التحصیلان معماری بلکه کلیه علاقمندان به کار در این حوزه  برای ورود به بازار کار، و کسانی که علاقه مند به یادگیری هنری کاربردی و لذت بخش هستند٬ بدون داشتن پیش نیاز معماری  می باشد.
 
دوره طراحی دکوراسیون و معماری داخلی  در سه سطح ارائه  شده است:
مقدماتی : دانش پذیر با دروس درک معماری، درک هندسه فضا، نقشه کشی و نرم افزار اتوکد می تواند به عنوان نقشه کش حرفه ای وارد بازار کار شود. 
متوسط : دانش پذیر با دروسی مانند شناخت متریال های داخلی، متره و براورد، سبک شناسی معماری داخلی، نرم افزار SKETCH UP و V-RAY، اصول و ضوابط چیدمان دکوراسیون داخلی در فضای مسکونی به عنوان دکوراتور داخلی می تواند وارد بازار کار شود. 
پیشرفته : این دوره دانش پذیر با دروس نورپردازی در دکوراسیون داخلی، نرم افزارهای 3Ds MAX و POST PRODUCTION و اصول طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی و تجاری و با گذراندن پایان نامه می تواند به عنوان طراح معمار و دکوراتور حرفه ای وارد بازار کار شود.
 
 

معماری و دکوراسیون داخلی
پنج شنبه جمعه ( نمایندگی ونک)
شروع فروردین ماه


معماری و دکوراسیون داخلی
پنج شنبه جمعه ( نمایندگی نارمک )
شروع فروردین ماه
 


دوره Autocad
 
بسیاری از دانشجویان و مهندسان با این نرم افزارطراحی دقیق و کاربردی آشنایی دارند و یادگیری آن را بعنوان نرم افزار پایه و پیش نیاز سایر نرم افزار های طراحی و مهندسی مانند Revit،Catia، 3Dsmax و Rhino توصیه می کنند که در تسریع روند یادگیری و استفاده ترکیبی در پروژه ها، همیشه بسیار موثر بوده و نقش مهمی دارد.
از این نرم افزار در نقشه کشی ساختمان و طراحی صنعتی، طراحی قطعات، مدل سازی، معماری داخلی و خارجی، طراحی سازه و ... استفاده می گردد.نرم افزار Autocad  به دلیل دقت بالا در تعیین مقیاس و ظریف ترین ودقیق ترین اندازه گذاری ها بعنوان یک نرم افزار مهندسی معتبر و کامل در پکیج دوبعدی و سه بعدی بسیار پرکاربرد و حائز اهمیت است.
با اینکه سال ها از تولید اولین نسخه نرم افزار اتوکد می گذرد ولی همچنان شرکت Autodesk به تولید نسخه های جدیدتر و پیشرفته تر آن اقدام می کند تا رضایت قشر عظیم مهندسان و طراحان را جلب نماید.
 

Autocad سه بعدی 
جمعه ها ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه

 
Autocad دوبعدی
 روزهای زوج ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه


 
 
دوره فتوشاپ در معماری (پست پروداکشن post production )

نرم افزار قدرتمند photoshop در بسیاری از حوزه های طراحی وهنری کاربرد داشته و قطعا در پروژه های معماری و گرافیگی یکی از نرم افزارهای مهم محسوب می شود . در حوزه معماری و مهندسی از فتوشاپ تحت عنوان پست پروداکشن بمنظور ارائه و تکمیل طرح ها و فضاسازی های دوبعدی استفاده می شود و این تکنیک نقش خاصی در جلوه بخشیدن به رندرهای خام و خروجی های اولیه وحتی مبتدی دارد. همچنین در رشته معماری از فتوشاپ برای انجام اموری همچون رسم طرح های دو بعدی و مدل های سه بعدی-شیت بندی- اصلاح رندرهای گرفته شده و … استفاده می شود که می تواند جایگاه حرفه ای مهندسان را ارتقا دهد.
 
 
فتوشاپ در معماری
روزهای زوج ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه

 
 
دوره پکیج مدیریت پروژه MSP، P6،PMBOK

اگر مسئول ایجاد یک وب‌سایت هستید یا مدیریت طراحی یک هتل یا برگزار کننده مراسم عروسی هستید، و هر پروژه کوچک یا بزرگ دیگری دارید باید چهار فاز یا مرحله‌ی مدیریت پروژه را بگذرانید: برنامه‌ریزی، مهیاسازی، پیاده‌سازی و تکمیل پروژه. اگرچه مراحل مدیریت یک پروژه ویژگی‌های متمایزی دارد اما با یکدیگر همپوشانی دارند و اغلب به‌هم وابستگی دارند. به منظور مدیریت پروژها، از نرم افزارهای حرفه ای از جمله MSP،Primavera  یا p6 استفاده می شود.
Msp نرم افزاریست برای مدیریت زمانی پروژه های بزرگ و كوچك و حتی كنترل برنامه های  روزانه شخصی.
این نرم افزار كاربردی و ساده و از خانواده Microsoft office می باشد و مهندسین عمران و حتی سایر رشته هایی که به نوعی در گیر فرایند یک پروژه هستند با آن سروکار دارند.


پکیج مدیریت پروژه (Msp,p6.PMBOK)
 شنبه – چهارشنبه ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه

دوره MSP
جمعه ها ( نمایندگی نارمک )
شروع فروردین ماه

  
دوره 3Dsmax & Vray

نرم افزار های سه بعدی  و به خصوص نرم افزار تری دی مکس کاربردهای زیادی در بخش های مختلف صنعت، هنر، سرگرمی و ایفا می کنند.
نرم افزار های سه بعدی از جمله تری دی مکس این اجازه را به شما می دهد تا به ذهنیت و ایده خود عینیت ببخشید. یکی دیگر از کاربردهای این نرم افزار در معماری می باشد تری دی مکس در معماری در زمینه ی طراحی نما، طراحی داخلی و طراحی کابینت وطراحی دکور و یکی از مطرح ترین نرم افزارهایی می باشد که به همراه نرم افزار اتوکد استفاده می شود .
v-ray یک پلاگین  معروف و کاربردی و حرفه ای برای تری دی مکس می باشددر واقع vray  به عنوان یک موتور رندر به آنالیز نور و سایه ها و متریال های مخصوص به خود می پردازد و رندرهای واقع گرایانه را برای صحنه های شما به ارمغان می آورد. تا کنون برای نرم افزار های 3Ds Max, Cinema 4D, Maya, Sketchup, Softimage, Blender ,Rhinoceros  ارائه شده است.
توصیه ما به شما این است که حتما وی ری را فرا بگیرید، زیرا اکثر شرکت ها و معماران مهم با توجه به قدرت وی ری  از این نرم افزار برای ارائه کار استفاده می کنند، شاید به این دلیل که تنظیمات آن راحت تر از منتال ری میباشد و از قدرت فوق العاده ای نیز برخوردار است تا حدی که شاید تشخیص یک صحنه که با وی ری رندر گرفته شده باشد با یک صحنه واقعی بسیار سخت باشد.
 

دوره 3ds max
پنج شنبه جمعه ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه

دوره 3ds max
جمعه ها ( نمایندگی نارمک )
شروع فروردین ماه

 

 
نرم افزار لومیون یک نرم افزار کارامد و سریع و آسان  در زمینه رندرگیری و فضا سازی در محیط سه بعدی برای دانشجویان و کاربران رشته معماری می باشد.
با کمک این نرم افزار می توان به شکل بسیار ساده و سریع برای مدل های معماری فضا سازی های زیبای انیمیشنی و خلاقانه  جهت ارائه دلپذیرتر به کارفرما ایجاد کرد. 
رندرگیری در نرم افزار لومیون در زمان بسیار کوتاهی صورت می گیرد و در مدت زمان کوتاهی می توان یک انیمیشن پیچیده را توسط این نرم افزار طراحی نمود.
سهولت استفاده از نرم افزار لومیون و همچنین رندر فوق العاده سریع و با کیفیت از ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار می باشد که آن را به یک راه حل ایده آل برای رندرگرفتن از پروژه های مختلف  تبدیل نموده است. در بسیاری از پروژه های معماری از نرم افزار لومیون و ابزارهای موجود در این نرم افزار استفاده می شود.

دوره Lumion
جمعه ها ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه
 
 
دوره Revit
 
 
بیم BIM مخفف Building Information Model می باشد که به مفهوم مدلسازی و تهیه اسناد ساختمانی به صورت یکپارچه و با استفاده از یک سیستم واحد می باشد و انقلابی بزرگ در طراحی و ترسیم و مدلسازی و اجرای پروژه های ساختمانی ایجاد کرده و نتایج بسیار سودمندی را به همراه داشته است .
کاهش هزینه های ساخت و ساز، کاهش زمان طراحی و اجرای ساختمان، کاهش خطاهای ناخواسته اجرایی، افزایش کیفیت ساخت ساختمان وامکان ساخت ساختمان ها به صورت پیش ساخته از جمله خصوصیات آن می باشد.
               
نرم افزارمرتبط در این زمینه رویت می باشد که در سه نسخه معماری( Revit Architectural) و سازه (Revit Structural ) و تاسیسات ساختمان Revit MEP))  ، طراحی شده و به کمک مهندسان مکانیک وعمران ومعماران آمده  تا از آن در مدل سازی ساختمان با دقت بالا بهره بگیرند. با بهره گیری از ابزارهای این نرم افزارکه سبب سهولت طراحی ساختارهای پیچیده گردیده است مستند سازی و تکمیل یک پروژه در مدت کوتاه و  با دقت زیاد انجام می گیردرویت یک نرم افزار بسیار کامل می باشد که از صفر تا 100 پروژه ها از جمله فاز1 و فاز2 و متره و تهیه صورت وضعیت و رندر وسایر ملزومات یک پروژه جهت ارائه به کارفرما بوسیله همین نرم افزار صورت می گیرد.از ویژگی های دیگر این نرم افزار 
میتوان امکان انتقال فایل به سایر نرم افزارها مانند تری دی مکس جهت ایجاد متریال و نور توسط  پلاگین وی ری نام برد که اجازه ارتقای کیفی تصویر نهایی پروژه ها تا سطح واقعی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

دوره Revit 
 یکشنبه سه شنبه ( نمایندگی ونک )
 شروع فروردین  ماه


دوره اسکیس و راندو
 
یکی از راه های بیان ایده در معماری، به کمک طراحی دست وافزایش مهارت در اسکیس، آشنایی با انواع تکنیک های  راندو و فراگیری دانش پرسپکتیو می باشد، چون فکر شما را با دستتان هماهنگ می کند.این روش طراحی یکی از ملزومات برای بیان ایده در معماری می باشد که از دیرباز هنر و فن را بهم پیوند داده است وهمواره از شاخصه های مهم مهارت معمارانه محسوب می شود. اگرچه تولید نرم افزارهای طراحی تاحدی از توجه دانشجویان و معماران به این مهارت کاسته ؛لذا از اهمیت آن کاسته نشده است.
 

دوره اسکیس وراندو وپرسپکتیو
 شنبه ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه راینو Rhino
نرم افزار قدرتمند راینو یکی از بروزترین ابزارهای طراحی پارامتریک می باشد که علاوه بر کاربرد آن در طراحی صنعتی، بعنوان نرم افزار مهمی برای به اجرا در آوردن  طرح های خاص و پچیده معماری قابل توجه می باشد که امکان خلق هرگونه ایده در سایر نرم افزار های سه بعدی پرچالش را به آسانی ممکن می سازد.
 

دوره راینو 
روزهای زوج ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه


دوره کاربردی ۱۳۵ ساعته طراحی فضای سبز خاص دانش پذیرانی طراحی شده است که به نحوی با طراحی منظر شهری و محوطه سازی سر و کار دارند. در این دوره دروس اجرایی همچون سبک شناسی باغ ها، شناخت گیاهان، اصول کاشت و نگهداری، نورپردازی محوطه، طراحی المان های محوطه و با غ ها اسکیس در منظر شهری، نقشه کشی، نرم افزار REAL TIME LAND SCAPING شرایط پیمان و عقد قرارداد و ... طراحی شده است.

دوره جامع طراحی فضای سبز
روزهای زوج ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه
 

 
در این دوره دانشجو قادر است به محاسبه و اندازه گیری مقادیر مصالح مورد نیاز، برای اجرای یک پروژه یا محاسبه مقادیر مصالح به کار رفته و مصرف شده در یک پروژه اجرا شده بپردازد. معمولا این نوع محاسبات و تحلیل ها، در یک سری جدول هایی توسط نرم افزار های مختلف از جمله اکسل انجام میگیرد که جدول های صورت وضعیت (جدول ریز متره، خلاصه متره ، و ... ) نامیده می شود .
اگر مقادیری که با توجه به  واحد های مورد نیاز در قسمت  متره به دست آمده، قیمت گذاری گردد برآورد ریالی یا برآورد قیمت پروژه نامیده می شود.
مخاطبین این دوره دانشجویان و مهندسین عمران و معماری می باشند و این مهارت از ملزومات اجرایی یک پروژه محسوب می گردد.

دوره متره و صورت وضعیت نویسی
یکشنبه سه شنبه و جمعه ها ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه
 

در این دوره دانشجو قادر خواهد بود به انجام پروژه های فولادی و بتنی متعارف و آماده سازی مقاطع طراحی شده برای تهیه نقشه های اجرائی به همراه تهیه دفترچه محاسبات بپردازد. از دیگر اهداف شرکت در این دوره آشنایی با اصول و ضوابط محاسبات ساختمان های فولادی و بتنی، مهارت در نحوه مدل سازی، بارگذاری، تحلیل و طراحی ساختمان های فولادی و بتنی و همچنین نحوه مدل سازی و تحلیل و طراحی فونداسیون و تبادل اطلاعات با خروجی ساختمان ها آشنایی با نکات کلیدی و تجربی در اجرا و محاسبات می باشد.
این نرم افزار یکی از قوی ترین و کارامدترین ابزارهای حرفه ای برای بازار کار و مخاطبان خود می باشد که در این مرکز در دپارتمان فنی و مهندسی گروه عمران آموزش داده می شود.

دوره Etabs&Safe
پنج شنبه جمعه ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه
 
با شرکت در این دوره که جهت افزایش مهارت متخصصان معماری و شهرسازی و مهندسان عمران به منظوری آمادگی در بازار کار بعنوان فاز2کار و تهیه نقشه های اجرایی تدوین گردیده، مهندسان معماری و عمران و شهرسازی قادر خواهند بود شروع به کار یک پروژه از طراحی تا فاز 2 کردن یک نقشه  و موارد اجرایی دیگر مانند تهیه  جدول نازک کاری، فاز دو کردن پلان اندازه گذاری، فاز دو کردن برش ها و نماها وwall section، ترسیم بزرگ نمائی ها سرویس و حمام وآشپزخانه و پله در پلان و برش همچنین ترسیم سقف کاذب در پلان و برش ترسیم نقشه های کفسازی ترسیم پلان تیپ درب و پنجره ترسیم جزئیات خاص محوطه را بصورت حرفه ای و درقالب پروژه های متعدد تهیه و از آنها بعنوان نمونه کار در پورتفلیو های خود استفاده نمایند.

تهیه نقشه های فاز1 به فاز2
جمعه ها ( نمایندگی ونک )
شروع فروردین ماه
 
 
 
Arc GIS

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) بستری برای ذخیره، نگهداری، مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات جغرافیایی می باشد و جهت کار همزمان با داده هایی که وابستگی مکانی (جغرافیایی) و توصیفی دارند، طراحی شده است. عمدا کاربرد GIS در شهرداری و کشاورزی است.

دوره Arc GIS
یکشنبه سه شنبه ( نمایندگی نارمک )
شروع فروردین ماه

دوره ABAQUS

نرم افزار Abaqus نرم افزاری برای تحلیل های المان محدود می‌باشد. این نرم افزار بطور گسترده ای در صنعت اتومبیل سازی، هوافضا و صنایع ساخت کالاهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این بسته نرم‌افزاری به خاطر قابلیت گسترده در مدل سازی مواد مختلف و نیز توانایی سفارشی کردن(Customize) آن بوسیله برنامه نویسی، در محیطهای تحقیقاتی آکادمیک بسیار محبوبیت دارد.

دوره ABAQUS
پنج شنبه ( نمایندگی نارمک )
شروع فروردین ماه


دوره Spss 
باارائه مدرک بین المللی City&Guilds انگلستان

 
نرم افزارspss یک نرم افزار کاربردی تحلیل آماری است که بسیار مورد توجه پژوهشگران و دانشجویان می باشد. با کمک نرم افزار  spss خلاصه‌های آماری از اطلاعات وارد شده و سپس با انتخاب نوع تحلیل می توان ورودی اولیه و گزارشات را تبدیل به گراف‌ها و جداول‌ نمود. از دیگر قابلیت های این نرم افزاراستفاده از انواع توابع ریاضی مانند قدر مطلق، تابع علامت، لگاریتم، توابع مثلثاتی وهمچنین تهیه انواع جداول سفارشی مانند جداول فراوانی، فراوانی تجمعی، درصد فراوانی وتوزیع‌های گسسته و پیوسته وایجاد انواع طرح‌های آماری، انجام آنالیز واریانس یکطرفه، دوطرفه، چندطرفه و آنالیز کوواریانس تکنیک‌های تجزیه و تحلیل سری‌های زمانی، ایجاد داده‌های تصادفی و پیوسته، محاسبه آمارههای توصیفی انواع آزمون‌های مقایسه میانگین بین دو یا چند جامعه مستقل و وابسته، قابلیت مبادله اطلاعات با نرم‌افزارهای دیگر پردازش وهمچنین انواع مختلف رگرسیون می باشد که در این مرکز بصورت پیشرفته آموزش داده می شود.

دوره SPSS
روزهای زوج (نمایندگی ونک)
شروع فروردین ماه
 
 
 


 برای گرفتن مشاوره تخصصی  و رزرو دوره مورد نظرتان می توانید با شماره های ذیل تماس بگیرید.

مشاوره و ثبت نام (نمایندگی ونک )
88889796
داخلی 128

مشاوره و ثبت نام (نمایندگی نارمک )
77203060
داخلی 207