راهنمایی و توضیح مقررات آموزشی مجتمع فنی تهران
 
1- داوطلبـان باید توجه داشته باشند که دقیقاً بر اسـاس اطلاعات درج شده در فـرم ثبت نام اسامی آنها درکلاس هـا ثبت خواهـد شد. و مدرک ایشان صادر خواهد شد لذا خواهشمنـد است که نسبت به  تکمیل فرم نهایت دقت را مبذول فرمایند.
2- داوطلبـان باید با توجه به موارد ارائه شده در فرم اطلاعیـه ، شهریه خود را به طور دقیــق محـاسبـه و واریز نماینـد، بدیهی است مسئـولیت هرگونه اشتباه بر عهـده دانش پذیران خواهد بود.
3- به داوطلبان عزیز تأکید می شود که هنـگام ثبت نام، در تعیین دروس مورد نظر و ساعات کلاس ها دقت لازم را مبذول دارند، در غیر اینـصورت مجتمع از تغییر درس یا تعویض ساعات کلاس جداً معذور است.
4- تشکیل کلاس ها در هر رشتـه یا دوره منوط به احراز حد نصاب لازم می­باشد.
5- دانـش پذیران مسئول حفظ و نگهـداری تجهیزاتی هستند که در کلاس و یا دیگر اماکن مجتمع در اختیارشان قرار می­گیرد و در صورت ایجـاد هر گونه خسارت ملـزم و متعهد به جبران آن می­باشند.
6- مجتمع متعهد می گردد برای هر 2 نفر یک کامپیوتر در اختیار دانشپذیران قرار دهد.(صرفا درخصوص دروس نیازمند به سیستم های کامپیوتری).
7- به دلیل تنوع ساعـات و دروس، دانش پذیر موظف است در طـول مدت آموزشـی طبق برنامـه­ریزی دپارتمـان مربوطه در کلا س ها حضور یابـد و عدم حضور وی مانع تشکیل کلاس نخواهد شد.
8- درصورت غیبت یا تاخیردانشپذیر،مجتمع فنی تهران تکلیفی برای جبران مهارت عقب افتاده وی و یا استرداد تمامی یا بخشی از شهریه نخواهد داشت.همچنین حداکثر غیبت مجاز برای دانشپذیر معادل20% کل زمان دوره می باشد و پس از آن امکان شرکت
در آزمون و صدور مدرک برای وی وجود نخواهد داشت.
9- دانشپذیر پس از پایان دوره و کسب نمره قبولی حداکثر بمدت یکسال مجاز به ثبت درخواست صدور مدرک و دریافت آن می باشد.
10- به منظور رعایت حق مولف و ارتقای بازدهی آموزشی ،هرگونه ضبط صدا،تصویر و محتوای آموزشی کلاس بااستفاده از تلفن همراه،دوربین،نرم افزار و ...مگر با اجازه مدرس و کسب تایید از مدیردپارتمان /شعبه مربوطه غیر مجازاست. درهرصورت هرگونه اشتراک
محتوای دوره ها انتفای مالی از این محتوا اکیدا ممنوع است.
11- کلیه ی فضاهای مجتمع فنی تهران مجهز به دوربین مداربسته می باشد و دانشپذیراز این حیث اعتراضی نخواهدداشت.
12- انتخاب یا تغییر مدرس پیش از شروع دوره از اختیارات دپارتمان است.

13- درصورت عدم تسویه شهریه دوره ، پس از گذشت 5% از زمان دوره دپارتمان مجاز به  ثبت انصراف دانشپذیرمی باشد.

 
موارد مالی

1- تخفیف ارائه شده در آیین­نامه تخفیفات، تنها به شرط تسویه در هنگام ثبت نام و یا حداکثر تا روز شروع دوره قابل استفاده می­باشد.
2- انصراف از دوره تاگذشت حداکثر 5%از کل مدت دوره مشمول بازپرداخت 80%کل شهریه از  طرف مجتمع فنی تهران می باشد.
تبصره 1- معیار محاسبه زمان انصراف به قرار زیر است:
الف پذیرش درخواست انصراف به صورت حضوری صرفا در ایام و ساعات کاری واحد ثبت نام (شنبه تا چهارشنبه 9-17)میسر است.
ب-در صورت درخواست انصراف در خارج از روز و ساعت فوق،مبنای محاسبه اولین روز کاری بعد از ارائه درخواست می باشد.
ج-درصورت درخواست انصراف آنلاین پس از پایان ساعت کاری(شنبه الی چهارشنبه تا 17:30وپنج شنبه تا 14)و نیز ایام تعطیل ،مبنای محاسبه تاریخ انصراف،اولین روز کاری بعد از ارائه درخواست می باشد.
د-زمان برگزاری جلسه کلاس در روز درخواست انصراف ،جزو مدت زمان گذرانده شده توسط دانشپذیر محسوب می گردد.
تبصره 2-در صورت تعویق بیش از دو هفته از سوی مجتمع فنی تهران، دانشپذیر مجاز است تا سه روز کاری پیش از شروع قطعی دوره نسبت به اعلام انصراف اقدام نموده و کل شهریه پرداختی را دریافت نماید. در غیر اینصورت
قوانین انصراف به قوت خود باقی است.
3- تغییر دوره از یک دپارتمان/شعبه/ نمایندگی به دپارتمان/نمایندگی دیگر مشمول آئین نامه انصراف است.
4- انصراف از دوره‏های خصوصی، سمینار و VIP امکان‏پذیر نمی‏باشد.
5- بازپرداخت شهریه بر اساس ضوابط مجتمع فنی تهران حداکثر ظرف مدت 7 روز کاری بعد از ثبت درخواست انصراف قابل پرداخت می‏باشد.
تبصره: کلیه موارد درج شده در بالا، شامل دوره های پکیج نیز خواهد بود.
6- تغییر کلاس از یک دپارتمان به دپارتمان دیگر مشمول آیین نامه انصراف است.
7- در صورت به حد نصاب نرسیدن کلاس(با تعداد کمتر از 5 نفر) دوره بصورت نیمه خصوصی و با مدت 50% زمان اعلام شده برگزار می­گردد.
8- مدت زمان رزرو و استفاده از کلاس تنها تا سال جاری امکان پذیر می باشد و در صورت رزرو برای سال آینده باید ماوتفاوت شهریه پرداخت گردد 
در غیر این صورت شهریه پرداختی برای سال آینده قابل استفاده نمی باشد.