بستن

گروه مهندسی عمران

کد دورهوضعیتپیش نیازنام دورهتاریخ شروعروز و ساعتمدت (ساعت)تخفیفشهریه (ریال)سرفصلرزروثبت نام
1F335
دوره جامع محاسبات ساختمان مقدماتیETABS & Safe
رزرو تلفنیزوج 17:00 تا 21:00120028,500,000
2F34-1
متره ، برآورد و صورت وضعیت نویسی
رزرو تلفنیجمعه 13:00 تا 17:0050010,500,000
3f346
متره ، برآورد و صورت وضعیت نویسی
1399/09/30یکشنبه 18:00 تا 21:00,سه شنبه 18:00 تا 21:0050010,500,000
4f35-1
تهیه نقشه های سازه با نرم افزار Revit structure
1399/09/26دوشنبه 18:00 تا 21:00,چهارشنبه 18:00 تا 21:004509,500,000
5F365
دوره جامع محاسبات ساختمان به كمك ETABS/SAFE -سطح پیشرفته
رزرو تلفنیپنجشنبه 14:00 تا 19:00,جمعه 14:00 تا 19:0070023,000,000

برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنید

 

 
 
 
دوره های آموزش نرم افزارهای مهندسی عمران مهندسی عمران یکی از قدیمی ترین و پر سابقه ترین رشته های مهندسی است که شاخه های بسیار و بازه فعالیت نامحدودی دارد، عمده فعالیت این رشته همانند دیگر رشته ها به سه شاخه طراحی ، اجرا و خدمات منتهی شده و فعالان در این رشته معمولا در یکی از این سه گروه فعالیت دارند.فعالیت گروه طراحی به طرح و محاسبه انواع ابنیه و مصنوعات حجمی مربوط می گردد از جمله طراحی انواع سازه های ساختمانی ، پلها، سدها، دکلها، سوله ها و آشیانه ها ، جاده ها و . . .
همچنین فعالیت گروه اجرا نیز در ساخت و تحویل فرضیات طراحی در قالب موضوعات ذکر شده می باشد. سیستم خدمات نیز به فعالیت گروهی مربوط می شود که لوازم مورد نیاز دو گروه نامبرده شده را فراهم می کنند مانند تولید یا ارائه نرم افزارهای طراحی و یا مصالح و تجهیزات مربوط به ساخت.

در گروه اول یعنی طراحی معمولا سه دسته از مهندسین مشغول به کار هستند :

1- مهندسین تکنسین
2- مهندسین محاسب
3- مهندسین طراح

دسته اول مربوط به افرادی است که بر اساس تجربه و نه تعلیم و تحقیق، فرایند قسمتی از محاسبات را آموخته و قادر به تکرار آن در قالب همان شرایط و موضوع هستند و چنانچه شرایط و یا صورت مسئله تغییر کند قادر به انجام صحیح ان نیستند.

دسته دوم افرادی هستند که بر اساس تکمیل آموزشهای خود به سطح بالاتری از علم مهندسی رسیده و قادرند تا با مشخص شدن شرایط و خواسته ها ضوابط مورد نیاز را محاسبه کنند . این گروه درک بالاتری نسبت به گروه اول داشته ولی هنوز به توانایی لازم برای خلق موضوع یا تصمیم گیری کلی نرسیده اند.
دسته سوم که از بلوغ فکری مناسبی برخوردارند قادرند تا خلاقانه به خلق یک اثر سازه ای و یا طرح مسئله نموده ، وارد تصمیم گیری های کلان شوند مانند انتخاب یک سیستم سازه ای پیچیده برای یک سازه خاص.
در گروه اجرا نیز تقسیم بندی تقریبا به همین شکل است و مهندسین کارگاهی و یا تیم اجرا بر حسب توانایی و تجربه کاری به همین دسته بندی تعلق دارند. طیف زیادی از فارغ التحصیلان و یا دانشجویان رشته های مهندسی خصوصا مهندسی عمران به علت پراکندگی موضوعات آموزش در دانشگاه و نیز نبود هدف مشخص در دوره تحصیل ، در دسته اول جای می گیرند که در ورود به بازار کار حرفه ای با مشکلات عدیده ای برخورد خواهند کرد ، هدف اصلی گروه عمران فراهم کردن شرایطی است تا این گروه از مشتاقان ورود به بازار کار با طی دوره های بلند مدت و کوتاه مدت کاربردی بتوانند تا به دسته دوم و در نهایت به دسته سوم وارد شده و شغل و حرفه ای مطابق با ذائقه شخصیتی خود بدست اورند.


 

عمده دوره های این گروه برای نیل به اهداف ذکر شده عبارتند از :

الف : دوره های بلند مدت طراحی و محاسباتی :
 • محاسبات ساختمان با استفاده از ETABS ,SAFE در دو سطح مقدماتی و تکمیلی
 • تحلیل استاتیکی غیر خطی با SAP,ETABS
 • طراحی سازه های خاص با SAP

ب-دوره های کوتاه مدت ، کارگاهها و سمینارهای طراحی:
 • تفسیر استاندارد 2800 (بارگذاری لرزه ای) یک روزه
 • سازه بنایی یک روزه
 • دیوارهای پرکننده آجری یک روزه
 • معرفی طیف پاسخ خطر یک روزه
 • بررسی اثرات P-DELTA بر روی طراحی سازه های بتنی و فولادی یک روزه
 • اندر کنش خاک و سازه . . .

ج- دوره های کوتاه مدت ، کارگاهها و سمینارهای اجرایی:
 • روشهای اجرای ساختمان در سه روز به همراه بازدید کارگاهی برای ساختمانهای فولادی و بتنی
 • قوانین و ضوابط ویژه ساخت و ساز شهری در سه روز
 • قراردادهای ساختمانی یک روزه
 • مناقصات در چهار روز
 • دوره جامع متره برآورد با EXCEL و . . .

آموزش Etabs

دوره آموزش نرم افزار سیف SAFE

 نرم افزار سیف SAFE برای طراحی فوندانسیون و دال بتنی پس تنیده  به کار برده می شود. در نرم افزار سیف SAFE عناصر چند بعدی طبق مدلسازی و ابزارهای ترسیم تصاویر وجود دارد.این مجموعه با بهره گیری از استاندارد های موجود در حوزه عملیاتی بودن طرح و خلاقیت آن امکانات تازه ای برای کاربران فراهم می کند. نرم افزار سیف SAFE حوزه های مختلف فرایند طراحی مهندسی،از طرح کلی قالب بندی گرفته تا معرفی جزئیات کامل ترسیم در محیطی ساده و قابل درک را به تصویر می کشد. ویژگی های جدید نرم افزار سیف SAFE در سطحی گسترده افزایش و در موارد بسیاری ارتقاء یافته است. نرم افزار سیف SAFE یک برنامه مهندسی پرقدرت، بسیار کارآمد با کاربری آسان را برای کاربران ارائه می دهد. نرم افزارSAFE قابلیت ها و امکانات قابل فهم در حوزه سازه بتنی محکم ارائه می دهد و علاوه بر آن از ویژگی های تنش ستون بهره مند است.

قابلیت های کلیدی نرم افزار سیف  :SAFE

-امکان ارائه خروجی مدل قالب
- پیاده سازی ارزیابی و بررسی جزئیات طرح طبق کد "AASHTO LRFD 2007 و با استفاده از عوامل Live-Load Distribution Factors برای رونمای پل بتنی پیش فشرده چند حفره ای
- ارائه ارزیابی طرح برای بررسی میزان فشار، قابلیت پیچش و توانایی برش با استفاده از MCFT (یا نظریه modified compression field theory)
- امکان پیاده سازی طرح قالب بتن با استفاده از کد "AASHTO LRFD 2007"
- لحاظ شدن امکانات بسیاری به منظور بهبود سرعت خاص برای تولید و ساخت لولاهای قالبی AASHTO/Caltrans جهت آنالیز ساده و بی دردسر
- حصول پیشرفت های کلی  در زمینه ی ویژگی طرح ارتعاش مکانیزه پل
- استفاده از  بخش قالب بتنی ستون پایه U شکل برای حوضچه های فولادی مدل در Bridge Modeler، هر بخش توسط یک تکیه گاه در مرکز و دو تکیه گاه در لبه های ستون اصلی پشتیبانی می شود
- توانایی مدل سازی دیافراگم های تیر فولادی برای تیر فولادی پل ها ارتقاء یافته است تا بدین ترتیب پشتیبانی بهتری برای بال پایینی ستون به عمل آورد
- افزوده شدن امکان برخورداری از طرح قالب فولادی برای کد "NORSOK N-004" بانضمام قابلیت بررسی منگنه کاری به ضریب Offshore، طراحی قسمت های غیر لوله ایی بر اساس کد یوروcode 3-2005 توسط پیوست Norwegian National Annex ارائه می گردد
- بهبود فرمان چرخش 3-D در رابط کاربری گرافیکی برنامه برای کار در تصویر بزرگ نمایی شده (zoom-in)

 

دوره آموزش نرم افزار ایتبس  ETABS

ایتبس ETABS نرم افزاری جهت تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی است. این نرم افزار قابلیت تحلیل و طراحی انواع سازه های ساختمانی سازه ها را دارا می باشد. تمام المان های یک ساختمان برای برنامه شناخته شده هستند. پردازنده های طراحی برنامه سیار کامل می باشد و تمام المان های ساختمان را می توان در این نرم افزار طراحی کرد. این برنامه برای سیستم های ساختمانی تهیه شده است.
نرم افزار ایتبس ETABS در طراحی قاب های فولادی و بتنی تمام ضوابط لرزه ای طراحی ساختمان ها را در نظر می گیرد. در این برنامه می توان قاب های بتنی را بر اساس ضوابط شکل پذیری عادی و متوسط و ویژه طراحی کرد.همچنین در ساختمان های فولادی می توان ضوابط ویژه قاب های خمشی عادی و ویژه وسیستم های مهاربندی همگرا و واگرا را در طراحی لحاظ کرد.علاوه بر قابلیت های تحلیل و طراحی فوق نرم افزار ایتبس ETABS ارتباط دو طرفه کاملی با نرم افزارهای دیگر دارا می باشد. نرم افزار ایتبس ETABS به طور خودکار فایل ورودی SAFE را ایجاد میکند. همچنین نرم افزار ایتبس ETABS قابلیت ایجاد فایل ورودی SAP2000 را دارد. در ویرایش جدید نرم افزار ایتبس ETABS امکان فراخوانی هندسه و خطوط شبکه از نرم افزار اتوکد وجود دارد. امکان فرستادن هندسه و مشخصات دیگر به نرم افزار اتوکد نیز وجود دارد.

مهمترین قابلیت های تحلیلی برنامه عبارتند از:
 • شناخت المان های ساختمان و طبقات
 • محاسبه خودکار جرم و مرکز جرم
 • انتقال بار های ثقلی از کف ها به تیرها تولید و توزیع بارهای جانبی بین تراز طبقات مدل سازی المان های پوسته ای و رامپ ها
 • قابلیت های طراحی برنامه نیز شامل موارد زیر می باشند:
 • طراحی قاب های فولادی
 • طراحی قاب های بتنی
 • طراحی دیوارهای برشی طراحی تیرهای مرکب.

آموزشگاه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک برگزارکننده تمامی دوره های اموزشی، با رویکرد جذب موفق در بازار کار و ارائه کننده مدارک معتبر بین المللی می باشد.


کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک می باشد

طراحی سایتتوسط بهسامان