آموزش های فارکس شامل چه بخش هایی می شود؟

آموزش فارکس نوعی آموزش یا راهنمایی تخصصی است که مهارت ها و اطلاعاتی را در مورد تاکتیک ها، روش ها و شیوه های موفقیت آمیز معاملات فارکس ارائه می دهد. فارکس یا بازار ارز، بازاری است که در آن بانک‌ها، شرکت‌ها، کارگزاران، صندوق‌های تامینی، سرمایه‌گذاران و سایر شرکت‌کنندگان می‌توانند در آن خرید، فروش، مبادله و سفته‌بازی در مورد ارزش‌های نسبی ارزهای مختلف جهان انجام دهند.

مفاهیم کلیدی

آموزش فارکس مهارت های مربوط به تجارت در بازارهای ارزهای جهانی را آموزش می دهد.

این آموزش می‌تواند حضوری یا به صورت آموزش آنلاین از راه دور باشد.

مراقب کلاهبرداری ها یا طرح های غیراخلاقی در مورد برنامه های آموزشی که سود را تضمین می کنند باشید.

آشنایی با آموزش فارکس

آموزش فارکس به طور گسترده به راهنماهای آموزشی در نظر گرفته شده برای معامله گران فارکس اشاره دارد. دوره های تجارت فارکس اغلب از طریق یک نهاد نظارتی یا موسسه مالی تایید می شود. در ایالات متحده، SEC، تنظیم مقررات صنعت مالی، انجمن ملی آتی، انجمن صنعت آتی و کمیسیون معاملات آتی کالا، برخی از هیئت‌هایی هستند که دوره‌ها را گواهی می‌دهند.

آموزش فارکس می تواند به صورت حضوری یا آنلاین ارائه شود. مربیان در دوره‌های آموزشی فارکس اغلب به توضیح استراتژی‌های مختلف و مدیریت ریسک و همچنین انجام معاملات واقعی کمک می‌کنند. دوره های آنلاین را می توان با آموزش از راه دور در یک کلاس در سطح کالج مقایسه کرد. مربی  پاورپوینت، کتاب الکترونیکی، شبیه سازی معاملات و غیره را ارائه می دهد. دانش آموزان در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته که اکثر دوره های آنلاین ارائه می دهند، شرکت می کنند. برای یک تاجر با دانش محدود ارزی، دوره ای مانند این می تواند ارزشمند باشد. 

دوره های بازرگانی اغلب نیاز به تعهد محکمی دارند (اگر مشاوره فردی در آن نقش داشته باشد) یا می تواند به اندازه کلاس های پادکست آنلاین (برای یادگیری مبتنی بر اینترنت) انعطاف پذیر باشد. قبل از انتخاب دوره، تعهدات زمان و هزینه را به دقت بررسی کنید زیرا آن ها بسیار متفاوت هستند. با این حال، اگر قصد دارید کار خود را برای تجارت تمام وقت ترک کنید، سودمند است که به دنبال مشاوره حرفه ای باشید حتی با هزینه بالاتر.

تجزیه و تحلیل و استراتژی های معاملاتی فارکس

بازار جهانی فارکس عظیم است و بزرگترین و نقدشونده ترین بازار مالی در جهان می باشد. به همین دلیل، اطلاعات زیادی برای معامله گرانی که به دنبال افزایش دانش معاملاتی هستند، در دسترس است.

استراتژی‌های معاملاتی مختلف فارکس زیادی وجود دارد و معامله‌گران معمولاً از سیستم‌های سیگنال فارکس برای تعیین اینکه آیا باید یک جفت ارز را در هر لحظه از زمان بخرند یا بفروشند، استفاده می‌کنند. منابع مختلفی از جمله جفت ارز، قیمت اوراق قرضه، قیمت کالاها و قیمت سهام می توانند بر سیگنال ها تأثیر بگذارند.

در حالی که برخی از سیستم ها و استراتژی ها مبتنی بر تحلیل تکنیکال هستند، برخی دیگر بر اساس تجزیه و تحلیل نمودار یا رویدادهای مبتنی بر اخبار است. برخی از معامله گران استراتژی های خود را توسعه می دهند در حالی که برخی دیگر ممکن است از استراتژی هایی استفاده کنند که در اینترنت یافت می شود.

علاوه بر این، برخی از استراتژی های معاملات فارکس از روش های خودکار استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر پیاده سازی سیستم های دستی را انتخاب می کنند. چند عنصر متفاوت که معامله گران فارکس هنگام ایجاد یک استراتژی معاملاتی موثر فارکس در نظر می گیرند عبارتند از: انتخاب بازار، اندازه موقعیت، نقاط ورود، نقاط خروج و تاکتیک های معاملاتی.

انواع مختلفی از تجزیه و تحلیل فارکس وجود دارد. معامله گران در تحلیل تکنیکال به قیمت ارزها در طول زمان نگاه می کنند. در تحلیل بنیادی، آن ها شاخص های اقتصادی شامل نرخ تورم، نرخ بهره و تولید ناخالص داخلی را در نظر می گیرند. هنگامی که معامله گران فارکس از تجزیه و تحلیل استفاده می کنند، به دنبال سرمایه گذاری های بزرگتر در یک ارز هستند که می تواند به فروشندگان بیشتری در آینده آن ارز، مربوط باشد. انواع مختلف معامله گران از انواع مختلفی از تجزیه و تحلیل فارکس استفاده می کنند. به عنوان مثال، سرمایه گذاران کوتاه مدت ممکن است از تحلیل تکنیکال استفاده کنند در حالی که سرمایه گذاران بلند مدت، تحلیل بنیادی را ترجیح دهند.

شهرت دوره های فارکس

یک جستجوی ساده در گوگل تقریباً دو میلیون نتیجه برای 'دوره های معاملات فارکس' نشان می دهد. برای محدود کردن جستجو، روی دوره هایی تمرکز کنید که شهرت خوبی دارند. کلاهبرداری های زیادی وجود دارد که نوید بازگشت غول پیکر و سود فوری را می دهد. تبلیغات را باور نکنید. یک برنامه تمرینی جامد چیزی جز اطلاعات مفید و استراتژی های اثبات شده را نوید نمی دهد.

شهرت یک دوره به بهترین وجه با صحبت با معامله گران دیگر و شرکت در انجمن های آنلاین ارزیابی می شود. هر چه بتوانید اطلاعات بیشتری از افرادی که این دوره ها را گذرانده اند جمع آوری کنید، اطمینان بیشتری خواهید داشت که انتخاب درستی خواهید کرده اید.

گواهینامه آموزشی  فارکس

دوره های آموزشی خوب فارکس از طریق یک نهاد نظارتی یا موسسه مالی تأیید شده است. محبوب ترین هیئت های نظارتی که بر کارگزاران فارکس نظارت می کنند و دوره ها را گواهی می دهند عبارتند از:

    کمیسیون بورس و اوراق بهادار

    سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی

برای کسانی که می خواهند به طور جهانی فعالیت کنند، توجه داشته باشید که هر کشوری هیئت های نظارتی خاص خود را دارد و دوره های بین المللی ممکن است توسط سازمان های مختلف تأیید شود.

دور ماندن از کلاهبرداری

'بازده 400٪ در یک روز!' ، 'سود تضمینی!' ، 'هیچ راهی برای باخت وجود ندارد!'  این و دیگر عبارات جذاب اینترنت را پر کرده و نوید یک دوره تجارت عالی را می دهد که منجر به موفقیت می شود. در حالی که این سایت‌ها ممکن است وسوسه‌انگیز باشند، معامله‌گران مبتدی باید از آن ها دوری کنند، زیرا تضمین‌های مالی مطلق در دنیای ارز خارجی وجود ندارد.

متأسفانه، افزایش تجارت آنلاین، پلتفرم های الکترونیکی و بازارهای با دسترسی آزاد به افزایش موازی کلاهبرداری ها دامن زده است. کمیسیون معاملات کالا (CFTC) مدت‌هاست که نگران دوره‌های مشکوکی است که برای شکار افراد ناآگاه طراحی شده‌اند.بازار معاملات ارزی شاهد افزایش تعداد و پیچیدگی روزافزون فرصت‌های سرمایه‌گذاری مالی در سال‌های اخیر بوده است، از جمله افزایش شدید کلاهبرداری‌های ارز خارجی (فارکس).

برای اطمینان از صادقانه بودن یک دوره تجاری، شرایط و ضوابط آن را با دقت بخوانید، مشخص کنید که آیا قول غیرمنطقی می دهد یا خیر و اعتبار و گواهینامه آن را از نظر صحت دوباره بررسی کنید. به ویژه، مراقب سایت‌هایی باشید که به‌طور برجسته بازدهی فرضی را ارائه داده یا بازدهی واقعی را بدون قید اینکه «عملکرد گذشته تضمینی برای نتایج آینده نیست» نشان می‌دهند.

قانون معاملات کالا در سال 2000 (CFMA) روشن کرد که CFTC دارای صلاحیت و اختیار برای بررسی و انجام اقدامات قانونی برای بستن مجموعه گسترده ای از 'شرکت های غیرقانونی ارائه کننده یا فروش قراردادهای ارز خارجی و اختیار معامله به عموم مردم است.'

قبل از اینکه پول خود را به خطر بیندازید، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی هستید، تمرین مورد نیاز را داشته باشید. 


برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

برای مشاهده دوره های آموزش بورس، سرمایه گذاری و فارکس کلیک کنید