سئو چیست و چرا آموزش آن مهم است؟

بهینه سازی موتورهای جستجو معمولاً به عنوان SEO شناخته می شود. یادگیری سئو قدرتمند است زیرا فرآیند تأثیرگذاری بر روی دید یک وب سایت یا صفحه وب در نتایج موتور جستجو است که اغلب به عنوان نتایج «طبیعی»، «ارگانیک» یا «به دست آمده» گفته می شود.

چرا یادگیری سئو مهم است؟

بیش از یک میلیارد وب سایت وجود دارد. موتورهای جستجو (گوگل، بینگ، یاهو) باید راهی بیابند تا مرتبط ترین پاسخ را برای کاربر بیاورند. هرچه موتور جستجو در مرتب‌سازی و ارائه بهترین پاسخ بهتر باشد، احتمال اینکه کاربر دوباره و دوباره از همان موتور جستجو استفاده کند بیشتر است.

گوگل موتور جستجویی است که معمولاً اکثر مردم به آن روی می‌آورند، زیرا آنها 75 درصد از سهم بازار را در سراسر جهان دارند. فرمولی که گوگل برای تشخیص اینکه چه کسی در نتایج جستجو اولویت دارد استفاده می کند الگوریتم نامیده می شود. گوگل الگوریتم را به اشتراک نمی گذارد، زیرا اگر همه آن را می دانستند، هیچ راهی برای رتبه بندی نتایج وجود نخواهد داشت.

با این حال، گوگل جنبه هایی از الگوریتم را به اشتراک می گذارد تا به توسعه دهندگان وب و سایر افراد علاقه مند کمک کند تا سایت های خود را راحت تر پیدا کنند. اساساً گوگل به کسانی که ابتکار عمل دارند و به طور منظم سایت خود را به روز می کنند، پاداش می دهد.

سئو اغلب به عنوان چیزی کاملاً فنی دیده می شود و فقط باید توسط متخصصان انجام شود. در حالی که لایه های زیادی از سئو از ابتدایی تا کاملاً پیشرفته وجود دارد، یادگیری اصول اولیه برای همه افراد کاملاً امکان پذیر است. وقتی آنها به این امر متعهد می شوند، نتایج شگفت انگیز است.

ممکن است تعجب کنید که چرا به عنوان صاحب کسب و کار باید SEO را نیز بدانید. در اینجا  دلایلی وجود دارد که چرا باید بهینه سازی موتورهای جستجو را یاد بگیرید:یادگیری SEO برای دیده شدن به صورت آنلاین

داشتن یک وب سایت خوب تنها بخشی از معما است. به هر حال، اگر کسی نتواند شما را پیدا کند، خوب به نظر رسیدن چه فایده ای دارد؟ سئو به شما کمک می کند پیدا شوید.

در رقابت متمایز شوید

راه های زیادی برای متمایز شدن از رقبا وجود دارد و سئو یکی از آنهاست. وقتی سئو را درست انجام دهید نه تنها متمایز خواهید شد بلکه از آنها جلوتر خواهید بود.

با یادگیری SEO  پس انداز کنید

یادگیری سئو شما را قادر می سازد تا نسبت به بودجه پاسخگو باشید. در واقع می توانید کاری کنید که وب سایت به همان اندازه که انتظار دارید کار کند بدون اینکه به شخص دیگری برای مراقبت از آن پول بدهید.

کسب درآمد با یادگیری SEO 

سئوی خوب، ترافیک بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد. درک نحوه عملکرد و سپس اعمال آن به این معنی است که نه تنها ترافیک بیشتری دریافت خواهید کرد، بلکه فروش بیشتری نیز خواهید داشت.


مالکیت حضور آنلاین داشته باشید

یادگیری سئو این امکان را می دهد که بفهمید چگونه و کجا آنلاین می شوید. هر چه بیشتر مالک حضور خود باشید، این تاثیر مستقیم بر اولین برداشتی که مشتریان بالقوه خواهند داشت می باشد.

سئو را یاد بگیرید تا با ارزش تر شوید

هرچه در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) بهتر باشید، ارزش تان در بازار کسب و کار افزایش می یابد. از چالش های تجاری جلوتر باشید. هرچه اصول سئو و ابزارهای دیجیتال موجود را بیشتر بدانید، مجهزتر خواهید بود تا خود و کسب و کارتان در مواجهه با چالش های تجاری انعطاف پذیرتر باشید.

سئو را یاد بگیرید تا کارآمد باشید

فعالیت های بازاریابی زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید. هر فعالیت بازاریابی زمان یا پول یا هر دو هزینه را دارد. وقتی رتبه خوبی برای آنچه می خواهید پیدا کنید، به شما این امکان را می دهد که نیازی به انجام همه فعالیت های بازاریابی نداشته باشید.


از سئو به عنوان یک ابزار رشد استفاده کنید

سئو به طور طبیعی ترافیک سایت را افزایش می دهد، افزایش ترافیک به یک سایت خوب ساختار یافته و فکر شده منجر به فروش بیشتر می شود و فروش بیشتر امکان رشد می دهد.

گروه  را هدایت کنید

سئوی خوب شما را قادر می سازد تا در صنعت خاص خود، رویه را تعیین کنید و دیگران به شما به عنوان رهبر صنعت نگاه خواهند کرد.

اهمیت آموزش سئو

و زمانی که می خواهید به صورت حرفه ای و به خصوص استراتژی های سئو را یاد بگیرید، به آموزش مناسب نیاز دارید.

آموزش سئو چیست؟

آموزش سئو به معنای آموزش روش های انجام تکنیک ها و مراحل بهینه سازی موتور جستجو به صورت حرفه ای است. آموزش سئو چند سطح بالاتر از دوره است. بنابراین اگر می خواهید به دنبال بهترین دوره سئو باشید، در یک دوره آموزشی ثبت نام کنید که به شما یاد می دهد چگونه این کار را انجام دهید. یادگیری و ابزارهای بسیاری در سطح متخصص در این آموزش وجود دارد. از مثال‌های عملی و زنده از نحوه رتبه‌بندی کلمات کلیدی گرفته تا استراتژی‌های تخصصی تا مطالعات موردی و برگه‌های اکسل برای مدیریت سئوی کامل.


اهمیت آموزش سئو توسط کارشناسان

آموزش سئو از متخصصین که بر اساس تجربه و تخصص در کسب نتیجه است می تواند برای حرفه شما بسیار ارزشمند باشد. می توانید خیلی سریعتر و با یک دوره آموزشی و کمی تمرین، تخصص کسب کنید. همچنین می توانید سال ها در زمان صرفه جویی کنید و شغل خود را بسیار سریع تر پیش ببرید. چیزهایی وجود دارد که فقط یک فرد متخصص می تواند در هر زمینه ای که باشد به شما آموزش دهد و این برای بهینه سازی موتورهای جستجو بسیار صادق است. سالها تجربه لازم است تا آنچه را که امروز در سئو مهم است یاد بگیرید. اما آنچه مهمتر است، کارهایی است که بعد از یادگیری انجام می دهید. تمرین و آزمایش هایی که انجام می دهید در واقع کمک می کند تا هزاران کلمه کلیدی را در صفحه اول رتبه بندی کنید. حتی اگر تمام یادگیری ها و منابع را همراه داشته باشید، اگر آن ها را به کار نبرید، فایده ای ندارند.

تنها سوالاتی که برای شما وجود دارد این ها هستند:

 • آیا می خواهید نحوه رتبه بندی را یاد بگیرید و به آن مسلط شوید یا فقط می خواهید در هر دوره دیگری برای یادگیری اصول و مبانی شرکت کنید؟
 • آیا می خواهید سال ها را صرف یادگیری کنید و حتی پس از آن مطمئن نباشید که آیا متخصص هستید یا خیر؟
 • چرا به آموزش مناسب نیاز دارید؟

چه بخواهید بازاریابی دیجیتالی را یاد بگیرید و چه بخواهید در زمانی که شروع به یادگیری از ابتدا می کنید لازم است سئو را سریع یاد بگیرید، یک دوره یا آموزش مناسب و کامل همیشه بهتر و در واقع بهترین برای یادگیری حرفه ای آن است. حتی اگر می خواهید اصول و تکنیک ها را به درستی یاد بگیرید، مطمئناً یک دوره آموزشی به شما کمک می کند.


اهمیت شرکت در دوره آموزشی سئو

دوره آموزشی به معنای برنامه درسی صحیح و ساختار یافته دروس سئو است. این برنامه درسی است به دلیل آنچه دوره آموزش می دهد مهم است. یک آموزش حرفه ای در سئو این نوع یادگیری را در چند هفته ارائه می دهد که در غیر این صورت تلاش بسیار بیشتر و چندین ماه تجربه را می طلبد.

زمان زیادی را صرفه جویی می کنید (روزها و ماه ها) که در غیر این صورت صرف جستجوی منابع، مرور هر یک، درک آنچه می گویند، پیدا کردن بهترین روندی که  دقیق و مرتبط تر است، صرف می کنید و وقتی صحبت از یادگیری و انجام سئو می شود، جنبه های واقعی و عملی زیادی وجود دارد که باید بدانید و یاد بگیرید. به همین ترتیب موارد زیادی وجود دارد که مردم در مورد آن‌ها صحبت می‌کنند، اما چندان مهم نیستند.

اگر وبلاگ های سئو را مطالعه می کنید، چیزهای زیادی وجود دارد که مردم در مورد آنها صحبت می کنند. اغلب و بسیاری از عوامل و جنبه ها ترسناک یا سخت به نظر می رسند. به عنوان یک مبتدی نمی توانید بین چند چیز تفاوت قائل شوید.

 • سوالاتی که در این زمیته به ذهن می آیند عبارتند از:
 • چه چیزی مربوط به آن موضوع است و چه چیزی نیست؟
 • آنچه می خوانید حرفه ای یا متوسط است؟
 • چقدر عملی است یا فقط یک نظریه ساده است؟
 • چه چیزی برای یادگیری بهتر است؟
 • چه چیزی مهمتر است و چه چیزی نیست؟
 • چه چیزی لازم است و چه چیزی نیست؟
 • آنچه شما باید یاد بگیرید؟
 • بهترین شیوه ها چیست؟
 • چه عواملی، تکنیک ها، راه هایی نتیجه می دهد و چه چیزی نتیجه نمی دهد؟

به این دلایل و دلایل دیگر، آموزش صحیح سئو بهترین راه برای شروع یادگیری است. این یک پلت فرم قوی ایجاد می کند. با این آموزش می دانید که سئو در واقع چیست و چگونه کار می کند. اگر می‌پرسید یادگیری سئو ارزشش را دارد که در دوره های آموزشی شرکت کنید؛ یا می خواهید بدانید چقدر طول می کشد تا آن را یاد بگیرید تنابراین یک آموزش صحیح و کامل پاسخ شماست. این کار یادگیری سئو را بسیار ارزشمند می کند، زمان بسیار کمتری نسبت به زمانی که خودتان همه چیز را یاد می گیرید طول می کشد و زمانی که با تمرین انجام می شود، بسته به نوع و عمق تمرین، می تواند بین 3 تا 6 ماه باشد. با یک دوره آموزشی مناسب در بهینه سازی موتورهای جستجو، حرفه ای کاملا آموزش دیده می شوید.

نکته: هرچه در سئو بهتر باشید، فرصت‌های بهتری برای شما فراهم می‌شود تا هوشمندانه‌تر و نه سخت‌تر  برای رسیدن به اهداف خود کار کنید.برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

برای دیدن دوره های سئو و طراحی سایت کلیک کنید