چگونه معمار بهتری باشیم؟ 

چیزی که معماری را به یکی از جالب‌ترین رشته‌ها تبدیل می‌کند، این واقعیت است که با انواع دیگر رشته‌ها و تمام جنبه‌های زندگی مرتبط است. مثلاً اگر بگوییم معماری و ریاضیات، طراحی پارامتریک یا اگر بگوییم معماری و علوم طبیعی، معماری با تمام این موارد هم پوشانی دارد.


برای اینکه معمار بهتری باشید، باید در تمام زمینه های زندگی به خوبی آگاه باشید. باید کمی از این و آن را بدانید و بیش از هر چیز دیگری، باید در مورد مردم بدانید. معماری یک رشته رو به رشد است. هر روز چیزهای جدیدی ظاهر می شوند و شما باید با تمام تغییرات و آخرین روندها هماهنگ باشید. اگر یک معمار جوان هستید، می توانید از این نکات برای موفقیت بهره مند شوید. با این حال، روند یادگیری هرگز متوقف نمی شود و در طول زندگی ادامه دارد. پیشرفت به عنوان یک معمار، دستیابی به موفقیت و ایجاد شغلی که می توانید به آن افتخار کنید به هیچ وجه کار آسانی نیست. بنابراین در اینجا، ما نکاتی را به شما ارائه خواهیم داد که امیدواریم شما را در مسیر پیشرفتتان راهنمایی کند.

اهداف خود را بشناسید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید

آیا این کار را فقط برای پول انجام می دهید؟ یا پرستیژ؟ یا چیزی بزرگتر و عمیق تر از آن است؟ در حالی که پول، مطمئناً مهم است، مورد دیگری نیز وجود دارد و آن اعتباراست. تعیین آنها به عنوان اهداف نهایی نمی تواند شما را به جایی برساند. بیشتر به این فکر کنید که چه چیزی به این دنیا اضافه خواهید کرد و چگونه به مردم زمین خدمت خواهید کرد. خود را با این هدف در ذهن توسعه دهید: «من می‌خواهم دنیا را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنم» و سپس همه چیز به‌ وجود خواهند آمد.

درباره معماری بیشتر بخوانید

نقش خواندن در رشدتان را دست کم نگیرید. شاید، با تهیه فهرستی از تمام کتاب‌هایی که ممکن است مفید یا جالب باشند، شروع کنید. آنها می توانند درباره تاریخ و نظریه های معماری یا هنر و علم طراحی باشند. کتاب ها می توانند درباره تاریخ جهان، جغرافیا، جمعیت شناسی، فرهنگ و سیاست باشند یا می توانند زندگی نامه و راهنمای خودسازی باشند. هیچ چیز از مطالبی که می خوانید هرگز هدر نمی رود، حتی داستان های تخیلی. هر چه بیشتر مطالعه کنید، ذهن شما بیشتر رشد می کند و زمینه ها گسترده تر می شود.

خود را با آخرین اخبار در داخل و خارج از حوزه  کاری تان به روز نگه دارید

دانستن آنچه در جهان می گذرد برای کارتان به عنوان یک معمار حیاتی است. سعی کنید آخرین پروژه ها، معماران و شیوه های نوظهور، مسابقات جدید و برندگان جوایز را پیگیری کنید. همچنین از رویدادهای سیاسی جاری، اقتصادهای در حال تغییر و آخرین اکتشافات علمی آگاه باشید. همه اینها به یک شکل روی کار شما تأثیر می گذارد.

از فناوری های به سرعت در حال رشد استفاده کنید و مطلع باشید

برخی از معماران ترجیح می‌دهند پیشرفت‌ها در ابزارها و تکنیک‌های معماری را نادیده بگیرند. آنها معتقدند که می توانند همانطور که همیشه کارها را انجام داده اند ادامه دهند و همه چیز درست خواهد شد. با این حال، پیشرفت‌ها در محاسبات طراحی و توسعه نرم‌افزار، روش کار را تغییر داده است. آنها سرعت را تسریع کرده اند و امکانات را گسترش داده اند. بنابراین، پیروی از روش‌های قدیمی و مقاومت در برابر تغییر می‌تواند شما را از رقابت دور کند. سعی کنید آخرین به روز رسانی های نرم افزار طراحی را پیگیری کنید و یاد بگیرید که چه چیزی ممکن است برای تان مفید باشد و تمرین خود را تقویت کنید.

در مورد سایر رشته ها بیاموزید

با گسترش گسترده دوره های آنلاین در حال حاضر، می توانید هر چیزی را به راحتی از خانه بیاموزید.  آیا می خواهید مطب خصوصی خود را راه اندازی کنید، پس در مورد اداره و مدیریت یک کسب و کار بیشتر بدانید. آیا در حال طراحی یک مرکز برای کودکان هستید، پس یک دوره در مورد روانشناسی کودکان را بررسی کنید. صرفاً به سیاست، قانون یا یک دوره تاریخی خاص علاقه دارید، پس ادامه دهید و کنجکاوی خود را تغذیه کنید و مانند مهاتما گاندی که گفت: 'یاد بگیرید آن گونه که انگار قرار است برای همیشه زندگی کنید'.

با معماران دیگر ارتباط برقرار کنید

بخشی از جامعه معماری باشید. به گروه ها و سندیکاهای محلی بپیوندید. با معماران دیگر جامعه در تماس باشید و در مورد نیازها و خواسته های جامعه و نحوه برخورد حرفه ای با آنها صحبت کنید. همچنین می توانید به انجمن های آنلاین بپیوندید، با معماران سراسر جهان ارتباط برقرار کنید و دانش و تجربه خود را با آنها تبادل کنید.

با جامعه تعامل کنید

با دوستان خود ملاقات کنید و با جامعه درگیر شوید. در رویدادهای اجتماعی شرکت کنید و به اجتماعات محله بروید. درباره دایره اجتماعی خود بیشتر بیاموزید، زیرا باید در معماری ای که به آنها ارائه می دهید منعکس شود. برای خانواده وقت بگذارید و به یاد داشته باشید که آنها در دنیایی که شما به عنوان یک معمار خواهید ساخت زندگی خواهند کرد.

برای پروژه جدید داوطلب شوید

داوطلب شدن، یک راه خوب که می توانید به جامعه خدمت کنید و همچنین تجربه کسب کنید و راه های زیادی برای کمک به شما به عنوان یک معمار وجود دارد. برای مثال، می‌توانید خدمات راهنمای رایگان تور را به مکان‌های تاریخی محلی ارائه دهید و آگاهی و غرور جامعه را نسبت به میراث محلی شان افزایش دهید.


می توانید در بازسازی یک مدرسه قدیمی شرکت کنید یا یتیم خانه محله را طراحی کنید. می توانید به بچه های کوچک یاد دهید که چگونه بخوانند یا نقاشی کنند یا به دانش آموزان دبیرستانی در انتخاب مسیرهای شغلی خود یا آماده شدن برای مدرسه معماری کمک کنید.

اگر سعی کنید این نکات را رعایت کنید، نه تنها تغییر در نحوه انجام کار یا نحوه عملکرد خود را احساس خواهید کرد، بلکه در سطح شخصی نیز احساس رضایت خواهید کرد. اینکه بتوانید با انجام کاری که دوست دارید به افرادی که از آنها مراقبت می کنید، به جامعه خود و کل جهان خدمت کنید، لذتی بی نظیر است.


برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک