نکاتی در مورد راه اندازی کافی شاپ

افتتاح یک کافی شاپ موفق می تواند تجربه ای ارزشمند باشد. گفتگو های عالی و دوستانه در آن شکل خواهد گرفت، صبح ها روشن تر و بعدازظهرها کمتر استرس زا به نظر می رسند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کافی شاپ خود را راه اندازی کنید. گفتن این کار آسان تر از انجام دادن آن است. این راهنمای گام به گام برای افتتاح یک کافه کمک می کند تا در مسیر درست قرار بگیرید.

درباره کسب و کار کافی شاپ تحقیق کنید

افتتاح یک کافه به سرمایه گذاری بزرگی هم در زمان و هم در هزینه نیاز دارد. ضروری است که اکنون زمان خود را صرف درک آن چه برای راه اندازی یک کافه موفق نیاز است کنید. این به معنای ارتباط با صاحبان مشاغل قهوه و یادگیری از تجربه آن ها است و همچنین به این معنی است که از کافه های زیادی بازدید کنید تا بینش خود را در مورد اینکه می خواهید کسب و کارتان چگونه باشد، گسترش دهید. در نظر بگیرید که از کسب و کارهای دیگر چه چیزی یاد خواهید گرفت و چه چیزی شما را متمایز می کند. درباره پایگاه مشتری بیاموزید. آن ها چه کسانی خواهند بود؟ نیازهای آن ها چیست؟ چه زمانی از روز شلوغ ترین زمان خواهد بود؟ شناخت خوب مشتریان به برنامه ریزی، ایجاد منو و تعیین قیمت کمک می کند.


چشم اندازتان را تعریف کنید

بدون شک برنامه های بزرگ و تصویری ذهنی از کافه دارید. بنویسید که می خواهید با کافه به چه چیزی برسید و چه فضایی را می خواهید ایجاد کنید. شروع به جمع‌آوری عکس‌ها، منوها و ایده‌های طراحی کنید تا الهام‌بخشی از ظاهر کافه‌تان، نوع غذایی که سرو می‌کنید و احساسی را که در مشتریانتان به هنگام ورود ایجاد می کنید باشد. داشتن چشم انداز، به وضوح کمک می کند در انتخاب نام، تصمیم گیری در مورد دکوراسیون، برنامه ریزی غذا، انتخاب قهوه، انتخاب فنجان ها و تعیین روش تعامل با مشتریان ثابت قدم باشید. به یاد داشته باشید: نمی توانید همه را راضی کنید. راز موفقیت این است که واقعاً درک کنید این تجارت را برای چه کسی طراحی می کنید.

یک طرح تجاری دقیق ایجاد کنید

در واقع، منفعت واقعی در کنار هم قرار دادن طرح کسب و کار، بیشتر به فرآیند مربوط می شود. فرآیند نوشتن طرح تجاری کمک می کند تا بازار محلی را واقعاً درک کنید و به اعدادی که برای موفقیت کسب و کار نیاز دارید نگاهی دقیق بیندازید. طرح کسب و کار در هر مرحله از توسعه و مدیریت کافی شاپ به عنوان یک نقشه راه برای نحوه ساختار، اجرا و رشد کسب و کار جدید عمل می کند.

طرح کسب و کار باید شامل موارد زیر باشد:

    خلاصه: این کسب‌وکار چه چیزی را نشان می‌دهد و چگونه قرار است عملی شود.

    تحلیل بازار محلی: مشتریان ثابت چه کسانی هستند؟ رقبا چه کسانی هستند؟

    تیم: خودتان چه کاری انجام می دهید، چه تیمی را برای انجام بقیه کارها استخدام می کنید.

    طرح بازاریابی: نقطه تفاوت شما چیست؟ چگونه می خواهید با این موضوع ارتباط برقرار کنید؟

    طرح مالی: برای شروع به چه مقدار پول نقد نیاز دارید و از کجا می آید.

    پیش بینی های مالی: سود و زیان پیش بینی شده، جریان نقدی

    استراتژی مکان و اجاره

چیزهای زیادی برای فکر کردن وجود دارد، اما صرف زمان برای برنامه‌ریزی هر یک از این جنبه‌های کسب‌وکارتان به شما کمک می‌کند تا برای موفقیت آماده شوید.


مکان مناسب انتخاب کنید

موقعیت مکانی برای موفقیت کلی کسب و کار کافه بسیار مهم است. قبل از تصمیم گیری، مدتی را در زمینه هایی که در نظر دارید صرف کنید. به تعداد افرادی که پیاده در حال حرکت هستند و چقدر پارکینگ در دسترس است دقت کنید. آیا مکان به اندازه کافی قابل مشاهده است؟ آیا ترافیک کافی در اطراف برای حفظ کافه شما وجود دارد؟ مکان از نظر جمعیتی به چه معناست؟ جامعه محلی چه کارهایی را دوست دارد انجام دهد؟ آیا نزدیک کافه های دیگر یا در کوچه کوچک هستید؟ به یاد داشته باشید که زمان زیادی را در این مورد سپری خواهید کرد، بنابراین باید مطمئن شوید که چه چیزی باعث می‌شود مردم محلی به کافه شما توجه کنند. همچنین درک جزئیات اجاره نامه بسیار مهم است، شرایط این سند بر سودآوری و ارزش فروش مجدد کسب و کار در ادامه مسیر تاثیر می گذارد. عاقلانه است که قبل از امضای هر چیزی با یک وکیل متخصص در امور ملکی صحبت کنید.

بهترین تامین کنندگان را پیدا کنید

یافتن تامین کنندگان خوب و قابل اعتماد جزء کلیدی موفقیت هر کسب و کاری است. بسته به نوع کافه‌ای که باز می‌کنید، تامین‌کنندگان اصلی معمولاً قهوه، شیر، نان، محصولات تازه و مواد غذایی هستند. همچنین به فنجان (کاغذی و چینی)، دستمال، همزن قهوه و قوری نیاز دارید. البته این لیست ادامه دارد. با تهیه لیستی از تمام لوازم مورد نیاز شروع کنید، تا جایی که می توانید جزئیات را در نظر بگیرید. فهرست کردن ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد، اما پرداختن به مواد، از شیرینی‌ها گرفته تا جا دستمال‌ها، تضمین می‌کند که برای هر چیزی آماده هستید. سپس می توانید تحقیق در مورد تامین کنندگان را شروع کنید تا کسانی را که دوست دارید و با فلسفه کسب و کارتان مطابقت دارند پیدا کنید.

منبع تجهیزات تجاری را مشخص کنید

وقتی نوبت به تامین تجهیزات می رسد، چند گزینه وجود دارد:

    با استفاده از منابع مالی یا پول نقد تجهیزات را به طور کامل بخرید

    در مورد تجهیزات قهوه، بسیاری از کافه‌ها می‌توانند آن ها را اجاره دهند

همچنین باید تجهیزاتی مانند: مخلوط کن صنعتی، یخچال، ماشین ظرفشویی، صندوق پول تهیه کنید. باز هم، یک لیست تهیه کنید و تا جایی که می توانید دقیق باشید. ممکن است در ابتدا به همه این موارد نیاز نداشته باشید، بنابراین اولویت بندی کنید و آن چه را که اولویت دارد به خاطر داشته باشید.


به کافه شخصیت بدهید

طراحی کافه برای جذب مشتریان و ترغیب آن ها برای بازگشت دوباره بسیار مهم است. این مفهوم تا حد زیادی به مخاطب هدف بستگی دارد. آیا مدرن است یا سنتی؟ خانوادگی؟ سلامت محور؟ سلیقه مشتریان را درک کنید و کافه را با در نظر گرفتن این مطلب طراحی کنید. باز هم، سعی نکنید همه را راضی کنید. انتخاب یک موضوع و پایبندی به آن هویت بسیار قوی تری ایجاد می کند. طراحی ویترین، تابلوها، مبلمان و نورپردازی را در نظر بگیرید. کارایی چیدمان را هم از منظر کارمند و هم از دیدگاه مشتری ارزیابی کنید. آیا باریستا می تواند به طور روش مند در فضای اختصاص داده شده کار کند؟ آیا کارکنان می توانند به سرعت از سالن عبور کنند؟ آیا مشتریان با ورود به کافی شاپ فرآیند سفارش را درک خواهند کرد؟ استخدام یک طراح داخلی حرفه ای واقعاً می تواند همه اینها را حل کند. فضای عالی و گردش کار مفید، بسیار مهم است و یک طراح با تجربه می تواند تفاوت را ایجاد کند.

برای تکمیل کافه، منو ایجاد کنید

منو باید دیدگاه تان و موضوع کافه را بیان کند. همه چیز باید در نظر گرفته شود. از گزینه های غذا، طراحی، رنگ و فونت، توضیحات جذاب، تصاویر و قیمت. به یک غذای خاص فکر کنید و اینکه چگونه می تواند سبک منو را شکل دهد. یکی از رایج ترین اشتباهات صاحبان کافه این است که سعی می کنند همه را راضی کنند. این می تواند شما را با ده ها موردی که به ندرت سفارش داده شده اند، روبرو کند. مطمئن شوید که گزینه های بدون گلوتن، وگان و گیاهخواری را در نظر بگیرید. منو در عین حال باید سودآور باشد. هزینه های مواد تشکیل دهنده و حاشیه هر مورد را محاسبه کنید. به عنوان یک قانون کلی برای شروع، هزینه های مواد اولیه نباید بیش از 35٪ قیمت فروش باشد.

افراد مناسب استخدام کنید

از هر صاحب کافه با تجربه ای بپرسید که مشکل شماره 1 در کسب و کار آن ها چیست؟ پاسخ خواهد داد: پیدا کردن و نگه داشتن کارکنان عالی. اکثرا با جستجوی کارکنان مجرب شروع می کنند که قابل درک است. اما یک چیز وجود دارد که از موارد دیگرمهم تر است 'نگرش'. مهارت ها را می توان آموخت، اما نگرش را خیر. در کل به مقداری تجربه به خصوص در مراحل اولیه نیاز خواهید داشت. اما ایجاد یک فرهنگ تیمی عالی فقط با استخدام افراد مناسب اتفاق نمی‌افتد، بنابراین مطمئن شوید که برای یافتن افرادی که برای کسب‌وکارتان مناسب‌ترین هستند، تلاش می‌کنید. یک سیستم القایی و آموزشی خوب می تواند کمک کند. می توانید با مهارت های باریستا و آموزش گردش کار شروع کنید. هنگامی که زمان استخدام فرا می رسد، باید از سیستم دستمزد و پاداش، مالیات و سایر الزامات نظارتی نیز آگاه باشید.

کافه را معرفی کنید

ماه ها و هفته های منتهی به افتتاح کافه، فرصتی برای شروع ساخت شبکه اجتماعی شماست. از رسانه های اجتماعی برای ایجاد شهرت استفاده کنید. بر کسی پوشیده نیست که کافه ها عاشق اینستاگرام هستند. زیرا تبدیل به بستری برای انتشار این کلمه شده است، اما به همین جا ختم نمی شود. مطمئن شوید که درلیست نقشه های گوگل در جستجوی محلی نشان داده شوید و در نظر داشته باشید که صفحه خود را در سایت های بررسی دیگرنیزایجاد کنید تا بتوانید سریع به بازخوردها پاسخ دهید. حتماً تبلیغات آنلاین را شخصی، تعاملی و جذاب کنید. از تصاویر و ویدیوها برای تشویق به اشتراک گذاری و تعامل استفاده کنید. از مشتریان بخواهید صفحه شما را برای دریافت به روز رسانی ها، موارد رایگان و ویژه فالو کنند.


کافه خود را افتتاح کنید

باز کردن کافه یک دستاورد باورنکردنی است و آغاز یک ماجراجویی جدید هیجان انگیز است. پس از ماه‌ها یا سال‌ها برنامه‌ریزی، آماده‌سازی و استخدام بهترین کارکنان ممکن، افتتاح کافه، فرصتی است برای نشان دادن تلاش سخت تان. همچنین فرصتی عالی برای شروع ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان است. برای برگزاری یک افتتاحیه موفق، برنامه ریزی را زود شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که کارکنان کافی برای افتتاحیه دارید و هرگونه رویداد محلی دیگری که ممکن است با رویداد شما تضاد داشته باشد را بررسی کنید. افتتاح آزمایشی به شما این امکان را می دهد تا قبل از باز کردن کامل برای عموم، اصول اولیه را بیاموزید. این یک راه عالی برای آزمایش کارکنان، گردش کار و فضای کافی شاپ است و همچنین به شما فرصت می دهد که قبل از روز بزرگ مشکلات را برطرف کنید. با راه اندازی کافی شاپ خودتان می‌توانید از فرصتی برای رئیس خود بودن، کسب سود و ایجاد روابط جدید در سراسر جامعه لذت ببرید و مهمتر از همه، از اشتراک گذاری اشتیاق خود برای یکی از بزرگترین لذت های زندگی یعنی قهوه لذت خواهید برد.


برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک🎯برخی آموزش های دیگر دپارتمان تشریفات و گردشگری مجتمع فنی ونک🎯کارگاه یک روزه کیک و دسر های کافه ای


 
☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۰۷ تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک