12 قانون که یک طراح دکوراسیون داخلی هرگز فراموش نمی کندآموزش دکوراسیون داخلی 

بودجه شما هر چه باشد، کارهای سریع و آسانی وجود دارد تا فضای داخلی خود را دلپذیر کنید. از نوشتن یک خلاصه طراحی گرفته تا پیدا کردن سبک دراین جا نکاتی در مورد دکوراسیون داخلی آمده است که به شما کمک می کند خانه را مانند یک حرفه ای طراحی کنید.

چگونه سبک دکوراسیون داخلی خود را پیدا کنید

تکنیک 'Style & Error' یک روش اساسی برای حل مشکلاتی از جمله طراحی و دکوراسیون داخلی است. 'Style & Error' به معنای تلاش های مکرر و متنوع است، تا زمانی که سبک مناسب را پیدا کنید. می تواند هر چقدر که دوست دارید غیر سیستماتیک باشد. انتظار نداشته باشید که این یک کارمتناهی یا ثابت باشد.عملیات 'Style & Error' در طول زندگی شما ادامه خواهد داشت. هر مرحله زندگی جدید یا ویژگی جدید شما را وادار می کند تا حدودی ایده هایی را در مورد سبک دلخواه خودتان ابداع کنید. این بخش بسیار سرگرم کننده است.


یک طرح مختصر ایجاد کنید

حتی اگر قرار است طراح خود باشید، مهم است که یک فرآیند را دنبال کنید. همه چیز با خلاصه طراحی و شاید یک لیست طولانی از موارد مطلوب شروع می شود. یک خلاصه طراحی خوب باید بر روی نتیجه طراحی تمرکز کند. خلاصه طراحی اغلب به عنوان محدوده کار شناخته می شود. که شامل جزئیات در مورد تمام عناصری است که باید در پروژه پوشش داده شوند، لیست خرید نیازها و خواسته ها، همراه با ایده هایی در مورد بودجه و جدول زمانی. 

از طیف وسیعی از منابع الهام بگیرید. من دوست دارم همه چیز را ایده پردازی کنم و منظورم بطورجدی همه گزینه‌های موجود است، از ساده‌ترین تا زیباترین. سفر، مجلات و نمایشگاه های تجاری به یک طراح کمک می کند تا محصولات و موارد جدید و حتی ایده های طراحی به روز نگه داشته شود.


از نمونه ها به خوبی استفاده کنید

من عاشق یک نمونه خوب هستم. گلدان نمونه، برش، قلم مو، کاتالوگ. نمونه ها ابزار بسیار مفیدی هستند. در ابتدای پروژه آن ها گزینه های ممکن را نشان می دهند، مجموعه ای از ایده ها که ارزش بررسی دارند.

نمونه، مرجع بسیاری از موارد دیگر نیز می شود. همانطور که پروژه پیش میرود، نمونه ها سابقه ای از انتخاب ها را نشان می دهند. همیشه سعی کنید دو نمونه را نگه دارید. یکی 'نمونه کاری' است که برای ارجاع رنگ و بافت در حین پیشرفت پروژه استفاده می شود. نمونه دیگر باید در فایل اصلی بماند. این نمونه شما را قادر می سازد در صورت نیاز به کد و شماره رنگی که بسیارمهم است دسترسی داشته باشید.

پس از انتخاب پارچه، همیشه 3 یا 4 متر پارچه اضافی سفارش دهید - این بیمه نامه شما است. پارچه سفارش اصلی شما خواهد بود، به این معنی که اگر اتفاق غیرقابل تصوری رخ دهد، می‌توانید آن را تصحیح کنید. اگر حیوان خانگی دارید، مقدار کافی پارچه مبل یا صندلی خود را سفارش دهید تا یک روکش برای پوشاندن مبل یا صندلی بسازید. این روکش می تواند هر روز روی مبل باشد تا آن را تمیز و بدون مو و زیبا نشان دهد.

نورپردازی خود را لایه بندی کنید

فضای داخلی عالی دارای انواع نورهای لایه ای است که می تواند به صورت جداگانه برای زمان های مختلف روز، رویدادها یا حالات مختلف استفاده شود. بیشتر اتاق ها به سه نوع نورپردازی نیاز دارند: کلی، تاکیدی و خاص. نور محیطی، یک اتاق را به شیوه ای نسبتا یکنواخت روشن می کند.

نورپردازی تاکیدی برای تأکید بر ویژگی‌های اتاق مانند اشیاء هنری و تزئینی استفاده می‌شود. نورپردازی خاص،  تماماً مربوط به منابع نور جهت‌دار و قابل تنظیم است. مثل چراغ‌های مطالعه. سعی کنید بیشتر اتاق را با مجموعه ای از چراغ ها و لامپ ها، ترجیحاً همگی مجهز به دیمر، روشن کنید. و لطفا، فضا را بیش از حد روشن نکنید.


قبل از خرید امتحان کنید

قبل از خرید امتحان کنید. انتخاب یک فرش عالی  یا اثر هنری با مشاهده در محل امکانپذیر است. پیشنهاد میکنم اول مورد دلخواهتان را خریداری و سپس محیط مناسب را دراطراف آن طراحی کنید.


فضای خود را درک کنید

ساده ترین راه برای درک اندازه یک فضا، شبیه سازی آن در یک اتاق بزرگ (یا حتی یک سوله) است. اقلام کلیدی مبلمان را با استفاده از قطعات واقعی یا تعدادی ازجعبه‌های مقوایی برای شبیه‌سازی حجم، در فضای آزمایشی قرار دهید. نوار چسب و گچ نیز می تواند به این روند کمک کند. ایده این است که بفهمید به چه چیزی نیاز دارید و کجا می توانید قراردهید.

سبک مبلمان را در نظر بگیرید

یک راهرو در یک اتاق در نظر بگیرید که حرکت در اطراف و عبور از کنار کسی را آسان می کند. این مورد را در مسیر باغ نیز اعمال کنید. الگوهای حرکتی ممکن را در پلان های طبقه کورد توجه قرار دهید. از رنگ های مختلف برای ردیابی مسیرهای احتمالی استفاده کنید. چرخاندن جهت گیری و پیکربندی مبلمان در یک اتاق می تواند به طور چشمگیری تجربه نحوه زندگی شما در آن اتاق را بهبود بخشد.


برای انتخاب کوسن زمان (و پول) صرف کنید

برای درست کردن این موارد به زمان بیشتر و بودجه بیشتری نیاز دارید. بدانید که قرارگیری متقارن کوسن ها باعث می شود که همه چیز رسمی تر و ساختارمندتر شود. تقارن در اتاق خواب ها و اتاق های استراحت به خوبی عمل می کند، اما من ترجیح می دهم این ظاهر را در اتاق خواب حفظ کنم.

تقارن اغلب به معنای کوسن های کمتر است، بنابراین می توان از آن به عنوان یک استراتژی برای مدیریت محدودیت های بودجه استفاده کرد. کوسن های بیشتر، از هر مورد دیگری به آزمایش « آزمون و خطا» نیاز دارند. رنگ‌های کوسن باید با چیز دیگری در اتاق مرتبط باشند، اما مراقب 'تطابق کامل' باشید زیرا ممکن است به راحتی اشتباه کنید.

با الگو بازی کنید، اما سعی کنید فقط در یک یا دو پالت رنگ مشابه کار کنید. الگوها می‌توانند مقیاسی مشابه یا ترکیبی متعادل باشند  مطمئن شوید که چند گزینه ساده را انتخاب کرده‌اید یا رنگ‌ها را روشن انتخاب کنید تا چشم جایی برای استراحت داشته باشد. در نهایت، با شکل نیز بازی کنید. کوسن های بزرگ‌تر باید در پشت قرار داده شوند تا یک ترکیب ایجاد شود.

راز پرده های خوب را بدانید

لطفاً فقط پرده های تمام قد سفارش دهید و میله را مستقیماً به سقف بزنید. بهتر است میله ی پرده را در داخل یک فرورفتگی پنهان کنید.


صندلی برای فضای داخلی است، همانطور که کفش برای خارج از منزل است

می دانید در مورد کفش چه می گویند: آن ها میتوانند یک لباس را زیباتر یا زشت تر کنند. در مورد صندلی ها هم همینطور است. آن ها را به عنوان لوازم جانبی در نظر بگیرید. آن ها ابزار طراحی عالی برای افزودن رنگ و لعاب به هر فضای داخلی هستند. صندلی ها می توانند قوانین را زیر پا بگذارند. فقط به یاد داشته باشید که صندلی باید راحت باشد.

به هم ریختگی و آشفتگی را کاهش دهید

از خانه خود، اتاق به اتاق عبور کنید و به طور جدی موارد اضافه را حذف کنید. فقط چیزهایی را نگه دارید که هم کاربردی و هم زیبا هستند. این بزرگترین کاری است که می توانید برای خانه خود انجام دهید و خبر واقعا عالی این است که معمولاً می توانید آن را در یک روز (خوب، شاید یک هفته) انجام دهید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، روش ماری کوندو را امتحان کنید و همه چیز را بیرون بیاورید، وسایل اصلی را بررسی کنید، و قبل از اینکه دوباره وارد اتاق شوند از خودتان بپرسید  'آیا واقعاً به این جا تعلق دارد؟' 'آیا حس شادی می دهد؟' اگر پاسخ منفی است، آن را حذف کنید


اگر می خواهید فضای خوبی داشته باشید، برنامه ریزی کنید

آگاه به فضا باشید و از تمام فضاهای استفاده نشده استفاده کنید. برای دوستداران کتاب، مجلات، سرامیک، گیتار، سی‌دی، دی‌وی‌دی، لوازم آشپزخانه، به فضا سازی نازک توجه کنید. فضاسازی نازک الهام بخش نمایشگرهای خانگی در سراسر جهان است. با نازک سازی، قفسه کتاب یا فضای انبار را می توان طوری طراحی کرد که دقیقاً مطابق با آن چه شما نیاز دارید باشد.


برگردان به فارسی: سولماز همدانی 

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک


 
-------------------------------

آموزش دکوراسیون داخلی , مجتمع فنی تهران

 

🎯برخی آموزش های دپارتمان معماری و دکوراسیون داخلی مجتمع فنی ونک🎯

 

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی مقدماتی

 

دوره معماری و دکوراسیون داخلی متوسط

 

دوره معماری و دکوراسیون داخلی پیشرفته

 

تک دوره های آموزش معماری
 
☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی 115 تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک