نیاز به زبان برنامه نویسی پایتون در دنیای امروز

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون 

امروزه پایتون به عنوان یکی از پویاترین و همچنین قوی ترین زبان های برنامه نویسی شناخته می شود که این امر به دلیل خوانایی کد آن است. پیاده سازی این زبان برنامه نویسی به کاربراجازه می دهد تا کد کمتری در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی مانند C++،Java  وغیره بنویسد. از این رو، اگر شما یک متخصص فناوری اطلاعات یا دانش آموز با پیشینه فناوری اطلاعات هستید، با درک نیاز امروز، ضروری است که با زبان برنامه نویسی پایتون آشنا شوید.

یادگیری پایتون

در پایتون مدیریت حافظه به صورت خودکار انجام می شود. کتابخانه های استاندارد مختلفی برای کدنویسی آسان در اختیار برنامه نویس قرار دارد. بنابراین، اگر مایل به گذراندن دوره پایتون هستید، ورود به یکی از شرکت های برتر فناوری اطلاعات برای شما بسیار آسان تر خواهد بود. چندین سبک وجود دارد که برنامه نویسی پایتون از آن ها پشتیبانی می کند و از جمله آن ها می توان به برنامه نویسی تابعی، شی گرا و سبک های امری اشاره کرد.

چرا یادگیری پایتون ضروری است؟

در این جا دلایل اصلی آمده است که یادگیری پایتون را برای برنامه نویسان کامپیوتر ضروری می کند:

پایتون برای استارت آپ ها ایده آل است

می دانیم که در هر سازمانی، عمدتاً زمان و بودجه دو محدودیت مهم برای هر سرویس یا محصول جدید هستند. همچنین احتمال بروز این محدودیت ها در صورت استارت آپ بودن شرکت بیشتر می شود. گرچه می توانید با استفاده از زبان برنامه نویسی که ترجیح می دهید، یک محصول بسازید. با این حال، اگر کد کمتر، پیشرفت سریع و مهمتر از همه هزینه کمتر می خواهید، هیچ چیز بهتر از زبان برنامه نویسی پایتون نیست. این زبان ایده‌آل به راحتی می‌تواند هر برنامه پیچیده‌ای را مدیریت کند و اگر فقط یک تیم کوچک دارید، نگران نباشید استفاده از پایتون برای آن ها بسیار ساده‌ است.

زبان برنامه نویسی پایتون و  طراحی وب سایت 

پایتون شامل مجموعه‌ای از فریم‌ورک‌ها است و آن‌ها در طراحی مؤثر یک وب‌سایت بسیار مفید هستند. یکی از این فریم ورک ها جنگو است که به عنوان یکی از محبوب ترین فریمورک ها محسوب می شود. در نتیجه چنین چارچوب های کارآمدی در پایتون، فرآیند طراحی وب از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است.

پایتون به گسترش خود ادامه خواهد داد

امروزه میلیاردها وب سایت به صورت آنلاین در دسترس هستند و تقاضا برای طراحی وب سایت روز به روز در حال افزایش است. بنابراین، دامنه برنامه نویسی پایتون همچنان در حال گسترش است.

کد نویسی آسان با پایتون

زبان پایتون یادگیری را آسان می کند زیرا برای تکمیل عناصر اصلی در آن به کد کمتری نیاز است. در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی، کد پایتون حدود 5 تا 10 برابر کوتاه تر است. از این رو، کدنویسی آن به راحتی قابل خواندن است و به دانش کمتری نیاز دارید تا بلافاصله کد را به درستی بنویسید.

اصلاح برنامه مطابق با آخرین فن آوری

پایتون نه تنها برای صرفه جویی در منابع مفید است، بلکه به شما اجازه می دهد تا برنامه هایی را نیز در جهت درست اصلاح کنید. زیرا دسترسی نامحدود به منابع در پایتون و فریمورک های مختلف وجود دارد. امروزه منابع زیادی برای پایتون در دسترس هستند و همچنین این منابع دائماً به روز می شوند. این ها پایتون را به چنان زبان برنامه نویسی تبدیل می کند که به ندرت پیش می آید یک کاربر پایتون در این بین با مشکل مواجه شود.

کتابخانه استاندارد وسیع پایتون

پایتون دارای یک کتابخانه استاندارد گسترده است. از این رو، بسیاری از عملکردهای داخلی را ارائه می دهد. این چارچوب آزمایشی در ساخت زبان، گردش‌های کاری سریعی را در زمان کمتر فراهم می‌کند.

شرکت های بزرگ از پایتون استفاده می کنند

آیا می دانید امروزه بسیاری از سازمان های بزرگ دنیا از زبان برنامه نویسی پایتون استفاده می کنند؟ چنین شرکت هایی عبارتند از گوگل، آی بی ام، نوکیا، یاهو و غیره. بنابراین، می‌توان گفت که پایتون نسبت به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی رشد چشمگیری داشته است.

نکات ذکر شده به خوبی نشان می دهد که پایتون به دلیل کد آسان آن توسط برنامه نویسان مبتنی بر وب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد یا می تواند مورد استفاده قرار گیرد. از این رو، یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون بسیار مهم است.

از کجا گواهینامه پایتون بگیریم؟

آموزش پایتون را می توان به صورت آنلاین و آفلاین انجام داد. این کاملاً به شما بستگی دارد که کدام حالت را برای دریافت مدرک پایتون ترجیح می دهید. هر دو حالت آنلاین و آفلاین مزایای خاص خود را دارند. با این حال، دیده شده است که پلتفرم های آنلاین برای ارائه دانش کامل در مورد زبان های برنامه نویسی بسیار خوب هستند. 

مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک سال هاست که در زمینه آموزش زبان های برنامه نویسی نام درخشانی دارد. از الگوریتم تا زبان های برنامه نویسی پیشرفته، از سی شارپ، پایتون، گرفته تا طراحی وبسایت دوره های جامع مجتمع فنی ونک را تشکیل می دهد. کلاس های آنلاین و حضوری مجتمع فنی ونک، میزبان علاقمندان به برنامه نویسی از سراسر ایران است.  در پایان دوره هم مدرک قابل استعلام و قابل ترجمه به شما ارائه می کند. چنانچه علاقه به یادگیری پایتون دارید، مجتمع فنی ونک را از دست ندهید. 

کاربردهای زبان پایتون

یادگیری برنامه نویسی پایتون در زمینه های مختلف از جمله طراحی وب سایت، سیستم های تعبیه شده، داده های بزرگ، اسکریپت نویسی و تست اتوماسیون ایده آل است. این زبان برنامه نویسی یک زبان قدرتمند، پویا و متن باز است و این روزها می توان از آن در زمینه های مختلف استفاده کرد. 

شما می توانید مفهوم عملگرها، عبارات و استفاده از دستورات کنترل را به منظور مدیریت کارآمد جریان داده ها بیاموزید. علاوه بر این، آموزش برنامه نویسی پایتون موضوعات پیشرفته را نیز پوشش می دهد. که شامل توابع، ماژول ها، عبارات منظم، عملیات فایل و غیره هستند.

ویژگی های منحصر به فرد پایتون شامل تاپل ها و قالب بندی خروجی است. بنابراین، یادگیری تک تک مراحل مقدماتی و پیشرفته این زبان برنامه نویسی یک تجربه عالی خواهد بود. آموزش پایتون اساساً بر روی محیط یکپارچه پایتون ارائه می شود که IDLE نیز نامیده می شود. این محیط برای نوشتن و همچنین اجرای اسکریپت ها استفاده می شود.

مهارت های دیگر پایتون

دیگرمهار تهایی که در پایتون می آموزید شامل پیاده سازی، اصلاح و ساخت آسان برنامه های پایتون است. اصول اولیه این زبان برنامه نویسی به راحتی پیاده سازی می شود. شما می توانید از توابع برای ساده سازی کار استفاده کنید. 

علاوه بر این، می توانید ماژول ایجاد کنید و یا آن ها را از کتابخانه استاندارد پایتون دریافت کنید. این برنامه به شما امکان می دهد از ساختارهای داده استفاده کنید و کد خود را بنویسید تا هر گونه داده ورودی و خروجی را مدیریت کنید. عبارات منظمی وجود دارد که می تواند برای جستجوی فایل ها و دایرکتوری ها نیز استفاده شود.

بنابراین، اگر پیشینه فناوری اطلاعات دارید، یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون برایتان ضروری است. این دوره برای برنامه نویسان، وب مسترها و مهندسان نرم افزار بهترین گزینه است. و تنها پیش نیاز این آموزش علاقه شدید شما به کشف زبان های برنامه نویسی مختلف است.


برگردان به فارسی: سولماز همدانی 

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

-------------------------------
 
☎  یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۲۰ تماس بگیرید
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک