5  گریم جلوه های ویژه سینمایی که درباره آنها نمی دانستیداصطلاح 'گریم جلوه های ویژه' تصاویری از هیولاها و موجودات ماورایی را به ذهن می آورد. رنگ ها و بافت های وحشی فراوان است، خلاقیت نام این 'بازی' است. اما گریمور جلوه های ویژه فقط به یک یا دو برنامه محدود نمی شود. حیطه های مختلفی وجود دارد که شخصی با این مهارت بسیار مورد توجه، می تواند در آن ها کار کند.

به ما بپیوندید تا در میان 5 شغل گریم جلوه های ویژه که احتمالاً درباره آن ها نمی دانستید سفر کنیم.

متخصص پروتز

برخلاف تصور رایج، گریم جلوه های ویژه هنر مرده ای نیست. مطمئناً، بسیاری از بزرگ‌ترین استودیوهای فیلم و تلویزیون جهان از CGI استفاده گسترده‌ای می‌کنند، اما این بدان معنا نیست که آن‌ها به تجهیزات ویژه FX متکی نیستند. برای مثال بازی تاج و تخت را در نظر بگیرید. برای یک برنامه تلویزیونی، آن ها بودجه بسیار زیادی دارند. اما همه بینندگان می دانند که بودجه CGI صرف صحنه های ترسناک اژدها می شود. صحنه هایی که شخصیت ها فقط در حال دعوا هستند چطور؟ یا هر صحنه ای که شب را نشان می دهد؟ همه آن ها ساعت ها به جلوه های ویژه بسیار با استعداد و هنرمندان مصنوعی نیاز دارند. برای بسیاری از هنرمندان گریم، ایجاد پروتز با ارزش ترین و خلاقانه ترین جنبه گریم جلوه های ویژه است.

خلاقیت شما به عنوان یک گریمور به خوبی به حرفه ای به عنوان یک هنرمند پروتز تبدیل می شود. کارگردانان سینما و تلویزیون به شما نیاز دارند که بفهمید از چه پروتزهایی برای ساخت فیلم یا تلویزیون استفاده کنید. شما با ویژگی های چهره بازیگران کار خواهید کرد تا پروتزهای شما تا حد امکان واقعی باشند. به همین دلیل، مهارت های بین فردی به اندازه مهارت های فنی مهم هستند. آشنایی با بازیگران در یک تولید، همگی بخشی از فرآیند جلوه های ویژه است.

گریمورمستقل جلوه های ویژه

بسیاری از میکاپ آرتیست ها در اوایل کار خود به دنبال مشاغل آزاد هستند. و این یک حرکت عالی است. ایجاد لیستی از مخاطبین برای شهرت شما به عنوان یک گریمور مستقل بسیار ارزشمند است. برای هنرمندان گریم جلوه های ویژه، این کار حتی ارزشمندتر است. زیرا گریم جلوه های ویژه شاخه خاصی از صنعت گریم است. دانستن نحوه ایجاد گریم زامبی یک مهارت رایج در بین هنرمندان گریم است. تسلط بر کبودی ها و سایر اثرات غم انگیز نتیجه تمرین دقیق است. ناگفته نماند ساعت ها تمرین به عنوان یک گریمور مستقل متخصص در جلوه های ویژه، شما را قبل از رقبای خود قرار می دهد. بازاریابی مهارت‌های خود در ایجاد جلوه‌های ترسناک برای انواع نیازهای مختلف، مشتریان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن افزایش می‌دهد.


میکاپ آرتیست  موضوعی

آیا فکر زنده کردن شخصیت ها را دوست دارید؟ این ویژگی مشترکی است که اکثر گریمورها به اشتراک می گذارند. یکی از کارهایی که می توانید با آموزش گریم جلوه های ویژه به سراغ آن بروید، میکاپ آرتیست تم است. مکان‌هایی مانند دیزنی لند و استودیو یونیورسال برای خلق شخصیت‌هایشان گریمورهایی را استخدام می‌کنند که به خوبی آموزش دیده‌اند. 

اما گول نخورید این نقش سختی است و رقابت شدید است. شهربازی ها بزرگ هستند و صدها کارمند دارند. به عنوان یک هنرمند میکاپ موضوعی، باید از گریم استفاده کنید تا کارتون ها و موجودات شناخته شده را زنده کنید. ما به شدت توصیه می کنیم برای متمایز کردن خود، گواهی گریم جلوه های ویژه را دریافت کنید. یک نمونه کار برجسته بلیط برنده شما برای یک نقش هیجان انگیز مانند این است.میکاپ آرتیست حرفه ای صحنه

اگر به دنبال یک موقعیت ثابت هستید، این حرفه می تواند جذاب باشد. تولیدات تئاتر به شدت به لباس و گریم پیچیده بستگی دارد. و بر خلاف سرگرمی های دیجیتال، نمی توانید روی صحنه به جلوه های بصری پس از تولید تکیه کنید. بنابراین شخصیت‌ها، از شخصیت‌های کوچک با ماسک‌های مصنوعی گرفته تا دگرگونی‌های شخصیتی تمام بدن، همگی توسط تیمی از هنرمندان گریم جلوه‌های ویژه خلق شده‌اند.


قبل از اجرا، شما ظاهری برای همه بازیگران ایجاد می‌کنید و در عین حال نقش‌های خاص آن‌ها و کنش‌های مختلف نمایش را در نظر می‌گیرید. باید مراقب هرگونه حساسیت پوستی باشید و هر نگاه را زیر نورهای مختلف آزمایش کنید. به هر حال، هیچ دو بازیگری شبیه هم نیستند و برنامه های گریم تحت نورهای خاصی تغییر می کنند. در این نقش، روابط قوی با کارگردانان، بازیگران و کارگران پشت صحنه ایجاد خواهید کرد. تخصص شما قابل اعتماد خواهد بود و حرفه شما به طور پیوسته رشد خواهد کرد.


گریمور کت واک

فراتر از هنرمندان جلوه‌های ویژه که می‌توانند در این کار تسلط داشته باشند، به هنرمندانی نیز نیاز است که هنر ظریف گریم آوانگارد را بشناسند. آوانگارد، از بسیاری جهات، شکاف بین زیبایی و آرایش فانتزی را پر می کند. و فانتزی، همانطور که می دانیم، گاهی اوقات به مهارت های گریم FX ویژه برای ایجاد ظاهری خارق العاده، اما آشنا متکی است.

به همین دلیل است که برخی از میکاپ آرتیست های جلوه های ویژه ممکن است پیشینه ای در هنر آرایش زیبایی داشته باشند. دانستن نحوه مجسمه‌سازی لاتکس مایع همراه با دانش پودرهای کانتورینگ از کیت آرایش حرفه‌ای، بهترین گزینه برای آرایشگران مد است.


بسیاری از طراحان آرزو می کنند که مدل هایشان مانند لباس هایشان متمایز به نظر برسد. احتمالاً شما نمی دانید چه تعداد از طراحان مد در حال انجام تمام مراحل و انواع هزینه ها برای ویترین های بزرگ خود هستند. می توانید از عجیب ترین طراحان مانند چارلز جفری لاوربوی انتظار داشته باشید که گریمورهای جلوه های ویژه را برای نمایش های خود استخدام کنند. و از آنجایی که طراحان مایلند مرزهای زیبایی و استایل را جا به جا کنند، می‌توانید فرصت‌های شغلی زیادی برای گریم در دنیای مد و کت‌واک داشته باشید.


کاری از تیم رسانه مجتمع فنی ونک

برگردان به فارسی: سولماز همدانی برای کسب اطلاعات دوره آموزش گریم و خودآرایی لطفا کلیک کنید  

 
☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۰۷ تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی