6  نکته در مورد نحوه علاقه مند کردن کارکنان به آموزش در سال جدید


توسعه سریع فناوری، کارفرمایان را وادار می کند تا به طور مداوم مهارت های تیم را از طریق آموزش بهبود بخشند. کارکنان حرفه ای باعث افزایش رقابت پذیری شرکت و سود مجموعه  می شوند. آموزش بیشتر برای خود کارمندان مفید است. آن ها بهتر با وظایف خود کنار می آیند، که منجر به حقوق بالاتر و پیشرفت شغلی می شود.
اگرچه این یک مورد نادر است که کارکنان اداری از آموزش های اضافی بسیار خوشحال شوند. بنابراین چگونه تیم خود را برای دستیابی به نتایج مطلوب ترغیب کنید؟ این همان چیزی است که در این مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت.
 

 
آموزش سازمانی ، مجتمع فنی تهران ، مقاومت کارکنان در آموزش


چرا کارکنان در برابر آموزش مقاومت می کنند؟
 
عدم تمایل کارکنان به یادگیری، نشانه ای برای مدیرشرکت است. این می تواند توسط ترس های شخصی از عدم اطمینان وعدم اعتماد به نفس ایجاد شود. شاید تیم شرکت انگیزه ای برای دستیابی به موفقیت نداشته باشد، یا ارتباطی بین تلاش و دستمزد خود نمی بیند. در این صورت مدیر باید به علل و راه حل های ممکن فکر کند.
 
دلایل عدم تمایل کارکنان به مطالعه:
 
  • درک نادرست از اهداف یادگیری
  • عدم علاقه به موضوع و قالب فرآیند آموزشی
  • بدبینی نسبت به تصمیمات مدیریتی
  • عزت نفس یا اعتماد به نفس پایین
  • سیستم ارزشی انعطاف ناپذیر یا محافظه کار
  • عدم تمایل به صرف اوقات فراغت خود برای مطالعه
 
این لیست را می توان ادامه داد زیرا دلیل آنها بی انگیزگی است. و هزینه آن فوق العاده است. شرکت ها سالانه 13.5 میلیون دلار به ازای 1000 کارمند خود در اثر آموزش های ناکارآمد از دست می دهند. تنها راه چاره کار سخت برای افزایش انگیزه است.


 
 ایجاد انگیزه موثر در کارکنان

آموزش شرکتی تنها در صورتی مؤثر است که به طور سیستماتیک تکرار شود و برنامه ها با وظایفی که کارمند در محل کار انجام می دهد مطابقت داشته باشد. آموزش زمانی با مسئولیت شخصی همراه است که خود کارکنان به توسعه آن ها علاقه مند باشند.
 
همیشه باید اهداف روشنی را برای کارمندان تعیین کنید و با تقسیم کردن آن ها به اهداف کوچک، مسیر رسیدن به هر یک از آن ها را نشان دهید. کارمند باید پس از اتمام موفقیت آمیز آموزش، پاداش را به وضوح ببیند. در این صورت هدف با پاداش همراه خواهد بود و انگیزه قوی تر می شود.
برای گروه های مختلف کارمندان، ادارات، بخش ها باید راه های متفاوتی برای ایجاد انگیزه فراهم شود. تنها زمانی به موفقیت دست خواهید یافت که همه این عوامل را با هم ترکیب کنید.

 
6 روش ایجاد انگیزه برای کارکنان ، مجتمع فنی تهران
 
6 روش موثر برای ایجاد انگیزه در تیم
تمام تلاش ها برای وادار کردن کارمند به تحصیل برخلاف میل او بیهوده خواهد بود. بهتر است به گونه ای این کار را انجام دهید که علاقه او را برانگیزد.
 
 
آموزش را با رشد شغلی مرتبط کنید
خط مشی شرکت باید بیان کند که فقط کسانی که آموزش های منظم دریافت می کنند، ترفیع دریافت خواهند کرد. بنابراین کارمند می‌داند که به لطف تلاش‌هایش از هر فرصتی برای گرفتن یک موقعیت جدید برخوردار است. آموزش همچنین می تواند نقطه شروعی برای مشارکت در یک پروژه جدید وتوانایی کار با تجهیزات جدید باشد.
 
آموزش را به بخشی از فرهنگ شرکت تبدیل کنید
اگر آموزش یک ارزش در شرکت باشد، کارمندان از حمایت از آن ارزش بیشتر خوشحال خواهند شد. برای این کار، ایجاد راه‌های در دسترس برای تبادل دانش مهم است مانند : کتابخانه‌های داخلی، یک پورتال با سخنرانی‌های ویدیویی، دانشگاه‌های شرکتی.
 
مطمئناً بسیاری از شرکت‌ها قبلاً برخی از این ابزارها را اتخاذ کرده‌اند، اما همه اطلاعات را یکسان درک نمی‌کنند. یکی از یک مکالمه پر جنب و جوش و فرصت پرسیدن سوال استقبال می کند و دیگری ترجیح می دهد در سکوت به یک وبینار گوش کند یا در مسیر کار کتاب بخواند. با مصاحبه با کارکنان متوجه خواهید شد که از چه روش های آموزشی باید استفاده کنید.

 
رشد پاداش کارکنان، کارمندان، آموزش برون سازمانی
 
رشد پاداش ها را با آموزش مرتبط کنید
به ازای هر مهارتی که در کار تسلط یافته و به کار می رود، کارمند پاداشی دریافت می کند. در یکی از شرکت‌های تجاری آمریکایی، پس از گذراندن تعدادی سمینار، یک کارمند 10 درصد افزایش حقوق دریافت کرد. نتایج تست بالا حق بیمه را 10٪ دیگر افزایش داد. شما همچنین می توانید سیستم جایزه مخفی را بکار بگیرید. چنین پاداش غیر قابل پیش بینی می تواند عضویت در یک باشگاه تناسب اندام یا یک سفر برای آخر هفته باشد.
 
آزادی انتخاب را فراهم کنید
برخی از شرکت ها مبلغی را به کارمندان می دهند که می تواند صرف آموزش شود. دیگران مطمئن می شوند که آموزش تا حد امکان متنوع است: سخنرانی های زنده و دوره های آنلاین. جایگزین دیگر این است که نه تنها مهارت ها و شایستگی های کاری را آموزش دهید، بلکه پیشرفت شخصی، سلامتی و حتی برنامه ریزی مالی کارکنان را نیز کنترل کنید. وقتی یک شرکت طیف گسترده ای از فرصت های آموزشی و حداقل آزادی جزئی در انتخاب موضوعات و قالب ها را فراهم می کند، کارمند احساس اجبار نمی کند.

آموزش را برای کارکنان سودآور کنید
به یاد داشته باشید که نه تنها دانش و مهارت های جدید ارزشمند است، بلکه تأییدیه مستند آن ها نیز ارزشمند است: گواهی ها و دیپلم. از این نظر، انتخاب چنین موسساتی که بتوانند این امتیازات را فراهم کنند، حائز اهمیت است. بسیاری وسوسه می شوند که مدرک رسمی دیگری در مهارت خاصی دریافت کنند. در طول این آموزش گسترده شبکه ای، کارمندان می توانند از آشنایان مفید جدید بهره مند شوند: معلمان و مربیان. گاهی اوقات شرکت ها با استفاده از ارز داخلی خود سیستم کاملی از پاداش ها را توسعه می دهند که برای مهارت های جدید جمع آوری می شود و می توان آن را برای هدایای ارزشمند خرج کرد.
 
مدیران را در آموزش مشارکت دهید
آموزش ارائه شده توسط مدیر توسط کارکنان به روشی کاملاً متفاوت درک می شود.  یک مدیر موفق بهترین انگیزه برای کارکنان است. سخنرانی های مدیر شرکت خود را به اشتراک بگذارید. متخصص خدمات رزومه نویسی Essay Tigers توصیه می کند که او را در تمام بحث های کتاب، دوره ها، ابزارهای ارتباطی و غیره درگیر کنید. اجازه دهید مدیر دانش و تجربه خود را تا حد امکان با تازه واردان به اشتراک بگذارد.
 
هیچ قانون واحد یا بهترین روش ایجاد انگیزه وجود ندارد. اغلب روش‌های غیرمستقیم پاداش، دستیابی به نتیجه مطلوب را بسیار زودتر از پرداخت‌های نقدی حاصل می‌کند. صحیح ترین راه حل، استفاده از مجموعه ای از اقدامات با هدف تحریک کار پرسنل است. آموزش مداوم رمز موفقیت شرکت است. دوره های تازه سازی باید سالی یک بار برگزار شود و هر 2 تا 3 ماه یکبار آموزش و وبینارهای کوچک با موضوعی محدود برگزار شود. چنین رویکردی باعث افزایش حرفه ای بودن کارمندان و قدرت تیم می شود.
 
 
برگردان سولماز همدانی
کاری از تیم رسانه مجتمع فنی ونک

 

👈 برای مشاهده اطلاعات دوره آموزش برون سازمانی لطفا کلیک کنید


جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 88889796 داخلی 103 تماس حاصل فرمایید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک