5 نکته که عکاسی شما را در سال جدید  بهبود می بخشد


آیا می خواهید عکاسی خود را بهبود ببخشید؟

 
عکاسان مشتاق همیشه می خواهند مهارت خود را ارتقا دهند. گرفتن عکس هایی که جذابیت کمتری نسبت به سال گذشته دارند خوشایند نیست.
در این جا پنج نکته آمده است که عکاسی شما را در سال جدید بهبود می بخشد. اقداماتی را در مورد این پنج نکته در نظر بگیرید که بدون توجه به سطح تجربه شما، عکاسی شما را بهبود می بخشد.

 
برای عکاسی بیشتر وقت بگذارید ، مجتمع فنی تهران

برای گرفتن عکس های بیشتر وقت بگذارید

خیلی ها فقط عجله می کنند. سرعت را کم کنید. به آن چه در اطراف شما می گذرد توجه کنید. احساس کنید که در فضا حضور دارید. چیزهای بیشتری را خواهید دید که می خواهید عکس بگیرید. همچنین احساس ارتباط بیشتری خواهید داشت و این در تصاویر شما نمایان خواهد شد.
هنگامی که شروع به دیدن بیشتر کردید، می خواهید عکس های بیشتری بگیرید. یک موضوع را از زوایای مختلف در نظر بگیرید. در ساعات مختلف روز از آن عکس بگیرید. فقط اولین ترکیبی را که فکر می کنید نسازید. دو یا سه ترکیب بندی و یا بیشتر را امتحان کنید. چشم انتقادی خود را بکار بگیرید.
گرفتن عکس‌های بسیار بیشتر از آن چه معمولاً انجام می‌دهید، توانایی شما را در تشخیص تصاویر بهتر افزایش می‌دهد. شما شروع به تقویت غریزه خود خواهید کرد و تقریباً ناخودآگاه بهترین زاویه، نور و زمان برای ساخت عکس های خود را می شناسید.

 
از تجهیزات دوربین  عکاسی خود راضی باشید

یک صنعتگر بد وقتی کارش خراب می شود ابزارهایش را سرزنش می کند. راضی باشید و یاد بگیرید که عاشق دوربین و لنزهایی که دارید باشید. این به شما کمک می‌کند تا عکاسی خود را در سال جدید  بهبود ببخشید. اکثر دوربین‌های موجود این روزها نسبت به دوربین‌هایی که تاکنون استفاده کرده‌ام، بسیار بهتر هستند.
داشتن افکار و مکالمات منفی در مورد دوربین خود در حالی که در یک جلسه عکاسی هستید هیچ کمکی به خلاقیت شما نمی کند. از داشته هایتان راضی باشید یاد بگیرید که از آن ها به خوبی استفاده کنید.
 
 

آموزشگاه عکاسی مجتمع فنی تهران ، آموزش عکاسی ، کلاس عکاسی


زمانی را برای مطالعه اختصاص دهید


یاد بگیرید چگونه از دوربین خود خوب استفاده کنید لازم نیست در مورد آن زیاد فکر کنید. موارد ضروری را در کاتالوگ بخوانید و بقیه را به بعد موکول کنید.
بدانید چگونه آن را متمرکز کنید. کنترل‌های دستی نوردهی را کنترل کنید تا بتوانید کاری کنید که دوربین تان دقیقاً همان کاری را که می‌خواهید انجام دهد.
فراتر از دوربین خود بروید و در مورد آن چه که یک عکس خوب را می سازد، آموزش عمیق تری کسب کنید. کار استادها  را مطالعه کنید، نه فقط تصاویر بی مزه ای که از طریق فیدهای رسانه های اجتماعی شما می آید. درباره ی عکاسی  کتاب بخوانید.

 

 هر روز عکس بگیرید


برداشتن دوربین هرازگاهی کمکی به بهبود عکاسی شما نخواهد کرد. شما به مغزتان فشار می آورید که تلاش می کند همه چیز را به درستی انجام دهد.
برداشتن دوربین و گرفتن حتی چند عکس در روز به شما کمک می کند کنترل های دوربین خود را به خاطر بسپارید. همچنین سطح خلاقیت و لذت شما را افزایش می دهد. شما با دوربین خود راحت‌تر خواهید بود و برای تمرکز بر سایر جنبه‌های مهم عکاسی آزادتر میشوید.
 

 
آموزشگاه عکاسی  مجتمع فنی تهران ، کلاس تصویربرداری ، نکات عکاسی

یک دوست عکاس پیدا کنید
برای بسیاری از افراد، عکاسی یک تجربه انفرادی است. اما لازم نیست که حتما این طور باشد. همکاری با علاقه مندان دیگر می تواند بسیار محرک باشد. این که بتوانید ایده‌های خود را بیان کنید، مقایسه کنید و سؤال بپرسید بسیار سازنده است.
فردی را پیدا کنید که به موضوعات و سبک مشابه علاقه دارد. برای عکس گرفتن با هم بیرون بروید. سپس عکس های خود را پردازش و مقایسه کنید.
فرقی نمی کند که بیشتر یا کمتر از یکدیگر تجربه داشته باشید. اگر تجربه کمتری داشته باشید می تواند بهتر هم باشد. زیرا موجب میشود یکی به دیگری آموزش دهد و هر دو از این تجربه بهره مند شوند.
 
 

برگردان: سولماز همدانی
کاری از تیم رسانه مجتمع فنی تهران

----------------------

دوره آموزش عکاسی دیجیتال مجتمع فنی تهران


  • آموزش عکاسی دیجیتال

  • آموزش کارگاه عکاسی پرتره

  • آموزش کارگاه عکاسی تبلیغاتی

 

برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنیدمجتمع فنی تهران

☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۱۱-۱۱۰  تماس بگیرید. 

🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک