پنج نکته برای طراحی معماری خانه در سال جدیدخواه از ابتدا بسازید، خراب کنید و بازسازی کنید، یا یک سازه موجود را مرمت کنید، معماری خانه سفری است برای کشف این که چه کسی هستید، چه می خواهید، چگونه می خواهید زندگی کنید و کجا می خواهید باشید.
 
این فرصتی است برای شما که شخصیت منحصر به فرد خود را در انتخاب های طراحی خود، به ویژه در ویژگی های معماری که انتخاب می کنید، منعکس کنید.
 
مانند هر سفر دیگری،  می خواهید تحقیقات خود را انجام دهید و مطمئن شوید که با تیم مناسب کار می کنید.  نکات کلیدی ما برای دستیابی به چگونگی طراحی معماری خانه را بخوانید.

 
تعیین اهداف در آموزش معماری ، آموزش طراحی داخلی ، دکوراتور ، مجتمع فنی تهران

 اهداف را تعیین کنید

دستیابی به یک طراحی معماری خانه تماماً در مورد تعیین اهداف و برداشتن گام های مرتبط برای دستیابی به آن ها است. برای تعیین این اهداف، به سؤالات زیر پاسخ دهید:


 
  • می خواهید خانه شما درباره شما چه بگوید؟
  • چه سبک معماری باعث می شود که شما بیشتر احساس "در خانه" بودن داشته باشید؟
  • از خانه خود چه می خواهید؟
هر یک از این سوالات مهم هستند و باید آن ها را مورد توجه قرار داد تا نتیجه نهایی منعکس کننده یک چشم انداز بی نظیر باشد و به معماری خانه ی رویاهای شما تبدیل شود.

 
تحقیق
قبل از این که با یک معمار تماس بگیرید، در مورد سبک های معماری که می خواهید در خانه خود پیاده سازی کنید تحقیق کنید.
 
معماری های موفق خانه همیشه با ایجاد دورنمای کلی پروژه شروع می شوند. با تدوین تصاویر موجود در اینستاگرام،  پینترست و حتی مجلات فیزیکی، در نظر بگیرید که از سبک ها، ویژگی ها و فضای داخلی مورد علاقه خود یک نقشه اجرایی ایجاد کنید. سپس می توانید این ایده را به معمار و سازنده خود نشان دهید تا آن ها بتوانند خانه ای را با نوع نگاه شما طراحی کنند.
 
 یک معمار باتجربه جذب کنید
با بکارگیری یک  معمار در مراحل اولیه تحقیق و طراحی، از مهارت فنی آن ها و همچنین نتایج طراحی خلاقانه آن ها بهره مند می شوید.
 
یک معمارمی تواند ترفندها و مواد مقرون به صرفه ای را پیشنهاد کند که به شما در رسیدن به خانه رویایی خود در حد بودجه شما کمک می کند. این مزیتی است که اگر بعد از طراحی خانه خود با سازنده مطرح کنید، ممکن است به نتیجه ی مطلوب نرسید.
 
آموزش جامع معماری ، تعیین تیم طراحی سایت معماری ، دکوراسیون داخلی ، آموزشگاه معماری

 یک تیم طراحی و ساخت انتخاب کنید
انتخاب کار با یک تیم طراحی و ساخت به شما این فرصت را می دهد که با همان گروه از پایه تا تکمیل پروژه کار کنید، فرآیند ساخت و ساز را ساده می کند و بسیاری از موانع و استرس هایی را که می تواند در طول طراحی، برنامه ریزی و ساخت و ساز ایجاد شود، کاهش می دهد.
 
از آن جایی که تیمی که روی خانه شما کار می کند ترکیبی از معماران، سازندگان، مهندسان و تاجران خواهد بود، می توانند پیشنهاداتی را هم در طول فرآیند طراحی و هم در ساخت خانه برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن ارائه دهند. سازنده و سرمایه گزار شما می توانند تصمیمات معماری را با مشورت شما به انجام برسانند.
 
کار با تیم طراحی و ساخت و ارتباطی که واقعاً دیدگاه شما نسبت به خانه تان را درک می کند، مزایای بسیاری دارد – آن ها به طور دقیق دیدگاه شما را درک و آن را عملی خواهند کرد.


 
آموزش تجزیه و تحلیل وبسایت ، مجتمع فنی تهران

 تجزیه و تحلیل سایت
همیشه این ایده خوبی است که از سایتی بازدید کنید و با تیم ساختمان خود در مورد ایده های بکار رفته در آن صحبت کرده و از آن ها بخواهید که فضا را تجزیه و تحلیل کنند.
 
این نه تنها یک فرصت خوب برای بررسی این است که آیا اهداف شما و معمارتان همسو است یا خیر، بلکه برای معمار شما این هم فرصت خوبی است که سبک ها و ویژگی های خاصی را پیشنهاد کند که حداکثر استفاده از فضای شما را دارد.
 
معمار شما ممکن است توصیه کند که بالکن را رو به جهت خاصی بسازید یا پنجره هایی از کف تا سقف را برای افزایش نور طبیعی خانه در نظر بگیرید. البته، سازنده شما همچنین می‌تواند با توصیه‌هایی در مورد اینکه آیا این گزینه‌ها واقعاً امکان‌پذیر هستند یا خیر، بر اساس دانش خود در مورد هزینه‌های ساخت و ساز در زمان واقعی و دسترسی به مواد مورد نیاز، به شما کمک کند.
 
صرف نظر از توصیه تیم شما ، حضور معمار و سازنده در هنگام مشورت برای رسیدن به طراحی نهایی معماری خانه ، بسیار سودمند است.

 

برگردان: سولماز همدانی
کاری از تیم رسانه مجتمع فنی ونک


 
👈 برای مشاهده اطلاعات جامع آموزش معماری و دکوراسیون داخلی در مجتمع فنی ونک کلیک کنید