عکاسی تبلیغاتی از کسب و کار خود
 
 

اکثر مردم اولین چیزی که در یک آگهی تبلیغاتی می‌بینند عکس‌های آن آگهی است. اغلب اوقات نیز همین تصاویر هستند که باعث می‌شوند مشتری نوشته‌های آگهی را بخواند. عکاسی تبلیغاتی، عکس گرفتن از محصولات و یا سرویس‌های یک شرکت می‌باشد. این عکس‌ها علاوه بر اینکه باید خیلی جذاب و با کیفیت باشند، باید بیننده را هم به خودشان جذب کنند.
 

🔸 نقش عکاسی تبلیغاتی در برندینگ

هر برند، صرف نظر از صنعت یا پیشینه آن، از تصاویر در داستان برند خود استفاده می کند. از این گذشته، درک بعضی چیز ها در قالب تصاویر مفید، آسانتر است. تصاویر به شما کمک می کنند تا شخصیت شما به چیزی که برای مخاطبانتان قابل تشخیص تر است تبدیل شود. بعد از اینکه فونت ها، لوگو ها و سایر عناصر طراحی خود را به کار گرفتید، عکاسی حرفه ای از برند همان چیزی است که همه موارد را درکنار هم قرار می دهد.
 
روش‌های عکاسی تبلیغاتی , مجتمع فنی تهران


🔸 روش‌های عکاسی تبلیغاتی

🔹 عکاسی با زمینه سفید
در این روش از عکاسی، کالای تبلیغاتی به گونه‌ای به تنهایی و بی‌آنکه طراحی و چیدمانی در محدوده و چهارچوب عکس قرار گرفته باشد. در این شیوه از عکاسی موضوع نورپردازی تاثیر بسیار زیادی دارد.
 

🔹 عکاسی دکوراتیو

در این شکل از عکاسی، کالای تبلیغاتی به اتفاق اجزایی دیگر، در چهارچوب تصویر طراحی و چیدمان می‌شود. در این شیوه از عکاسی، موضوع دکوراتیو اثر بسیاری بر نتیجه کار خواهد داشت.
 

🔹 عکاسی تبلیغاتی فوتومونتاژ

 در این شیوه از عکاسی اجزای درونی تصویر به وسیله نرم افزارهای ویرایش تصویردر کنار هم قرار می‌گیرند در این شیوه، از اجناس گوناگون در مکان‌های متنوع عکاسی می‌شود و در پایان توسط نرم افزار تنظیم و اصلاح می‌شود. در این روش عکاسی، مهارت در نرم افزارهای مرتبط با ویرایش تصویر تاثیر  بسیار زیادی خواهد داشت.
 

🔹 عکس تبلیغاتی ماکرو

برای عکس برداری از اشیا و محصولات گران بها  و به طور کل، هر کالا و محصولی که احتیاج به نمایان کردن جزئیات آن باشد به کار گرفته می‌شود. در این نوع از عکاسی تبلیغاتی، لنزهای حرفه‌ای و پیشرفته تاثیر خاصی در نتیجه عکس مورد نظر خواهد داشت.
 
عکاسی تبلیغاتی باعث ایجاد شناخت برند شما در بازار شده و تصویر شرکت شما را تقویت می کند. از آن‌جا که مردم از برندهای مورد اعتماد خود خرید می‌کنند، عکاسی تبلیغاتی نیز می‌تواند با تبدیل خریداران بالقوه به مشتریان بالفعل، به افزایش فروش کمک کند. از طرف دیگر، تصاویر بی‌کیفیت و آماتور می‌تواند تأثیر معکوس بر اعتبار یک شرکت داشته باشد، و به درک مخاطبان از شما و محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید آسیب برساند.
فواید عکاسی تبلیغاتی , مجتمع فنی تهران

🔸 فواید عکاسی تبلیغاتی
به کسب و کار شما جذابیت و اعتماد می‌بخشد. همچنین با توجه به این‌که یک فرد معمولی در هشت ثانیه یا کمتر دچار حواس پرتی می‌شود، تصاویر به شما قدرت می‌دهند تا توجه مخاطبان خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به دست آورده و حفظ کنید.
به شما کمک می‌کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. تصاویر به برند شما جان می‌دهند و اصالت  به داستان شما می‌بخشد. موقعیت شما در بازار را برجسته می‌کند.

 
🔸 کیفیت تصاویر حرفه ای
مهم نیست که دوربین تلفن همراه یا دوربین ساده عکاسی شما چقدر باکیفیت باشد، هیچ چیزی نمی‌تواند با کیفیت عکس های گرفته شده توسط عکاسان حرفه ای مقایسه شود. دانش فنی، خلاقیت و حرفه ای بودن آن‌ها، به همراه دوربین‌های پیشرفته و تجهیزات حرفه‌ای که برای گرفتن عکس‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود، به شما این اطمینان را خواهد داد که تصاویر تولیدی باکیفیت بوده و دارای سبک متمایز، ترکیب‌بندی و جذابیت بالایی هستند.
بنابراین، اگر هدف شما نشان دادن کیفیت و منحصربه فرد بودن محصول به مصرف کننده است، تصاویر تبلیغاتی تولید شده توسط عکاسان حرفه ای، همان چیزی است که به دنبال آن هستید.

 
🔸 ارائه تصویری معتبر از برند
تصاویری که برای تبلیغات و بازاریابی برند خود استفاده می‌کنید باید دارای سبکی خاص باشند که به راحتی قابل شناسایی است. این سبک باید در تمام پلتفرم‌های بازاریابی مورد استفاده شما، ثابت باشد.
یک عکاس تبلیغاتی حرفه‌ای از محصولات شما عکس هایی با کیفیت تهیه می‌کند و از همان عکس اول، سبک مورد نظر شما را ایجاد خواهد کرد. تصاویر تبلیغاتی با یک سبک و کیفیت با هدف ایجاد یک هویت قوی برای محصول شما در رسانه ها به نمایش گذاشته می‌شود.

 
مجتمع فنی تهران , نقش عکاسی تبلیغاتی در موفقیت کسب و کار


🔸 نقش عکاسی تبلیغاتی در موفقیت کسب و کار

اغلب کسب و کارها، بودجه‌ای برای استخدام طراح حرفه‌ای به منظور طراحی لوگو و وب سایت خود کنار می‌گذارند، باید بودجه‌ای برای داشتن یک عکاس در تیم خود را نیز برآورد نمایند. متأسفانه بسیاری از شرکت‌ها نتوانسته‌اند اهمیت عکاسی تبلیغاتی حرفه‌ای را درک کنند. حتی برخی معتقدند که دوربین گوشی‌های هوشمند یا عکاس آماتور برای این کار مناسب است.


از جمله موارد نشان دهنده اهمیت و ارزش عکاسی تبلیغاتی عبارتند از:
🔸 عکاسی از محصولات جدید
وقتی یک شرکت می‌خواهد محصول جدیدی را معرفی کند، مهم است که دو نکته را مورد توجه قرار دهد. نکته اول اینکه بتواند محصول جدید را به خوبی نشان دهد. یعنی عکس‌های محصول باید واضح و جذاب باشد.و نکته دوم این است که نشان دهد که زندگی با این محصول چگونه بهتر خواهد شد. مشتریانی که تصاویر محصول را مشاهده می‌کنند، باید ببینند که چگونه این محصول برای آنها مفید است. عکاسان تبلیغاتی به هر دو هدف دست می‌یابند و نتیجه نهایی تصویری چشم نواز است که علاقه مصرف کننده به محصول را برمی‌انگیزد.
 
🔸 عکاسی از محصولات قدیمی
 هدف این است که آن‌چه شرکت از قبل در اختیار دارد را ارتقا داده و فروش را افزایش دهد. در این سناریو، یک عکاس تبلیغاتی مهارت ‌های خود را برای به اشتراک گذاشتن محصول با روشی جدید و خلاقانه به کار می‌گیرد.
 
مجتمع فنی تهران , عکاسی خدمات

🔸 عکاسی خدمات
 شرکت‌ها هنگام فروش و یا ارائه‌ی خدمات، باید بتوانند با مصرف کننده ارتباط برقرار کرده و آن‌چه سرویس برای آن‌ها انجام می‌دهد را به طور کامل بیان کند. تصاویر باید این حس را به مصرف کننده القا کنند که آنها نسبت به افرادی که این خدمات استفاده نمی‌کنند احساس ویژه یا بهتری خواهند داشت.
شما با عکاسی از محصول یا محیط کسب و کاری خود و استفاده از آن درنقاط مختلف و کاتالوگ و وب سایت خود می‌توانید جذب مشتری بیشتری داشته باشید . شاید در ابتدای کار هزینه‌ی عکاسی از نظرتان سنگین باشد و با خود بگویید می‌توانید بدون هزینه از عکس‌های اماده استفاده کنید، اما داشتن عکس‌های حرفه‌ای و اختصاصی از محصولات یا محیط کسب و کار خود  باعث ایجاد حس اعتماد متفاوتی در مشتری می‌شود و مخاطب این اطمینان را پیدا می‌کند. که ارائه دهنده محصول یا خدمات از اعتبار لازم برخوردار است، به عنوان مثال محصول دریافتی با محصول قابل مشاهده در سایت تفاوت ظاهری و کیفیتی ندارد، و مشتری با اطمینان خاطر خرید خود را انجام می‌دهد و کاهش چشم‌گیری در برگشت کالا خواهید داشت.
 

🔸 مزایای عکاسی تبلیغاتی برای کسب و کار

از مزایای عکاسی تبلیغاتی برای کسب کار، به نمایش گذاشتن کالا یا خدمات شما به شکل حرفه‌ای می‌باشد، و مشتریان شما می‌توانند به شکل موثرتری از ذات فعالیت و محصولات شما آگاه شوند، و هم‌چنین یک چهره‌ی حرفه‌ای برای شرکت شما به نمایش می‌گذارد. شما با داشتن عکس‌های جذابی که توسط یک عکاس حرفه‌ای در زمان رویداد‌های خاص شما به ثبت رسیده و  با انتشار آنها در وب سایت رسمی، بروشور و کاتالوگ و صفحات اجتماعی  می توانید برتری و حرفه ای بودن خود را برای مشتریان خود به نمایش بگذارید.
 
با توجه به نکات گفته شده، می‌توان نتیجه گرفت که عکس‌هایی که برای بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنید، بایستی که در کنار کیفیت مناسب، از برخی از المان‌ها و مولفه‌ها برخوردار باشند که برای دستیابی به این هدف نیز نیاز به آموزش حرفه‌ای عکاسی تبلیغاتی می‌باشد. به طور قطع، هر اندازه که شما برای ویترین محصولات خود مایه بگذارید، مخاطب شما به همان میزان در انتخاب محصول و یا خدمات شما، تامل بیش‌تری خواهد کرد.
 🖋 به قلم مجید یگانه
 کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک
 
-------------------

👈 برای مشاهده اطلاعات جامع
در مجتمع فنی ونک کلیک کنید

مجتمع فنی تهران , آموزش , یادگیری , عکاسی دیجیتال , عکاسی پرتره , عکاسی تبلیغاتی , عکاسی مدلینگ , عکاسی
 
 
🎯برخی آموزش های دپارتمان هنر و سینمای دیجیتال مجتمع فنی ونک🎯

  
 
☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۱۱  تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک