چگونه موشن گرافیک یاد بگیریم؟

( مراحل آموزش و یادگیری ساخت موشن گرافیک )

انیمیشن های دو بعدی ای که این روزها طرفداران بسیاری دارند و کاربرد های بسیاری را نیز برای کاربران خود ایجاد کرده اند . دنیای امروز دنیای یادآوری است. وجود تولیدات و محصولات متنوع ، عرصه رقابت بین کسب و کار های بزرگ و کوچک ، شتاب و سرعت بالای این عصر سبب می شود تا مخاطبان زمان زیادی برای مطالعه توضیحات بروشور یک محصول و یا شنیدن کاربرد های آن محصول را نداشته باشند اما در این میان مهم ترین و اثرگذارترین راه کار برای معرفی کار چه می تواند باشد؟
 دنیای رنگ و تصویر و گرافیک، آن همه رنگ و حرکت و زرق و برق،  سریع تر چشمان مخاطب را به خود جلب می کند و تصاویر گرافیکی که حامل پیام شما هستند، حال چه تبلیغاتی چه آموزشی و چه آگاهی بخش، به راحتی از روزنه نگاه به ذهن مخاطب راه می یابند.

 
آموزش و یادگیری موشن گرافیک در آموزشگاه مجتمع فنی تهران
 

ایده ی جذاب برای موشن گرافیک

در موشن گرافیک، یک ایده جذاب کافی است تا مخاطب را جذب خود کنید و این لحظه یا "آن" را می توان با حرکات، تغییر رنگ ها ، ایجاد جلوه های جذاب و هماهنگی ریتم حرکتی و موسیقی و داشتن داستانی سر راست و نو، ساخت. این آن چیزی است که در دنیای سرعت و تصویر امروزه در زمان کوتاهی موشن گرافیک در اختیار شما می گذارد.
امروزه شما می توانید با صرف  زمان محدودی این مهارت را کسب کنید و محصول خود را ارائه دهید، یا به تولید محتوای مدنظر خود همچون انیمیشن های طنز کوتاه  دست یابید. امروز شاهد ظهور انیمیشن سازی های دوبعدی هستیم که  با خلق ایده های مناسب و به کار گیری گرافیک بسیار ساده، اسمی در کرده اند و البته درآمد بسیار زیادی هم برای خود دست و پا کرده اند.  خط سیر این تولید محتوا باشماست خواه طنز های کوتاه، خواه نقد های اجتماعی، خواه موارد آموزشی و آموزش اجتماعی و هزاران محتوای دیگر که بسته به خلاقیت شماست و با ترکیبی از مهارت های موشن گرافیک و خلاقیت می توانید محتوا مورد نظر خود را به بهترین شکل بسازید.
 
به یاد داشته باشید در دنیای سرعت و رقابت این عصر برنده آن کسی است که مهارت های خود را افزایش دهد و همیشه در اندیشه راهی برای پیشرفت تلاش  کند.

 افزایش مهارت های موشن گرافیک در آموزشگاه مجتمع فنی تهران ونک

چگونه مهارت موشن گرافیک را بدست آوریم؟


برای ساخت یک موشن گرافیک به سه مهارت نرم افزاری نیاز دارید که مجتمع فنی تهران این سه مهارت را به ترتیب و میزان ساعت درسی  مورد نیاز با سرفصل متناسب در  پکیج موشن گرافیک برای شما عزیزان در نظر گرفته است.
 • نرم افزار فتوشاپ اولین مهارت نرم افزاری مورد نیاز شماست. می توانید در فتوشاپ تصاویر را بسازید و ویرایش کنید.
 • نرم افزار ایلاستریتور دومین مهارت نرم افزاری مورد نیاز شماست. در ایلاستریتور کاراکترهای خود را بصورت خطی و 2 بعدی طراحی و پرداخت کنید و سطح توانایی طراحی خود را بالا می برید.
 • نرم افزار افترافکت آخرین مهارت نرم افزاری مورد نیاز شماست. حال که در دو نرم افزار شرکت  ادوبی قبلی تصاویر خود را طراحی و رنگ آمیزی و پرداخت نمودید، می توانید در این محیط جلوه های بصری مورد نیاز خود و متحرک سازی تصاویر تان را در تایم لاین موجود در این سیستم نهایی کنید و موسیقی و متون متحرک خود را بر آن بیفزایید تا به خروجی نهایی مورد نیازتان برسید.
 • اصول موشن گرافیک سر فصل پایه این پکیج است. شما در این سرفصل اصول هنری مربوط به این رشته را خواهید آموخت تا نه تنها به مهارت های نرم افزاری لازمه برای این رشته دست یافته باشید بلکه به اصول هنری آن نیز مسلط شده و بتوانید کاری را ارائه دهید که هم بر اصول هنری آن آگاه هستید و هم بر اصول نرم افزاری آن. بی پرده بگوییم، هر چقدر هم که در نرم افزار قدرتمند باشید، تا اصول هنری موشن گرافیک را نیاموزید، کارهای شما، پی و اساس نخواهد داشت. اما نگران نباشید، در این سرفصل به خوبی با آن آشنا خواهید شد.
 یادگیری و آموزش انیمیشن سازی دو بعدی در آموزشگاه مجتمع فنی تهران
یکی از دلایل استقبال بی نظیر از دوره های موشن گرافیک مجتمع فنی ونک، بازار کار پر رونق موشن گرافیک است.

مهارت هایی که در دوره موشن گرافیک می آموزید: 

 • با متحرک ساختن لوگو و نام برند خود نگاه مخاطب را جذب کنید.
 • کاربری محصول خود را در یک روایت تصویری کوتاه بیان کنید.
 • برای پکیج های آموزشی خود محتوای تصویری بسازید.
 • برای محصول خود تیزر بسازید.
 • تولید محتوا خود را داشته باشید ( طنزهای کوتاه، نقدهای اجتماعی ، آموزش قوانین اجتماعی و شهروندی...) .
 • معرفی برنامه انیمیشنی
 • آیکون سازی انیمیشن (لوگو موشن)
 • وله های انیمیشن جذاب
 • انمیشن های دوبعدی داستانی و...

چرا موشن گرافیک یاد بگیریم؟

امروزه نیاز به یادگیری ابزارهای ساخت انیمیشن های دوبعدی یا همان موشن گرافیک بر هیچ کس پوشیده نیست. از بازارکار کم رقابت و پر رنقش گرفته، یا امکانات بی نظیری که یادگیری موشن گرافیک در اختیار ما قرار می دهد: از ساخت انیمیشن های دوبعدی داستانی برای فروش و یا شرکت در جشنواره ها گرفته، تا اجرای ایده های تبلیغاتی برای بانک ها، شرکت ها، آموزشگاه ها و خلاصه هر کسب و کاری که نیاز مبرم تبلیغات در دنیای امروز را درک کرده، از ساخت موزیک ویدیوی پویا نمایی تا معرفی کارتونی لوگوی کسب و کار و...

به قلم: سارا مرادی
 کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

 
برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های انیمشن سازی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک
روی لینک های زیر کلیک کنید:

دوره های جامع آموزش و یادگیری گرافیک 
تک دوره های 
آموزش و یادگیری انیمیشن سازی دوبعدی و سه بعدی
دوره های جامع 
آموزش و یادگیری انیمیشن سازی

 
 

برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنید

☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۱۱  تماس بگیرید. 

🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک