بازی سازی با موتور یونیتی :

یونیتی یکی از محبوب ترین نرم افزار های ساخت بازی های دوبعدی و سه بعدی در جهان است که قابلیت خروجی برای کنسول ، کامپیوتر و موبایل را دارد. همچنین با توجه به پیشرفت مارکت های داخلی و خارجی فروش بازی ، پتانسیل تولید برای سازندگان به شدت افزایش یافته است.
بخش گرافیک برای سازندگان گیم همیشه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و در این نرم افزار نیز شاهد پیشرفت های چشمگیری در این بخش هستیم. همچنین دربرنامه یونیتی از زبان برنامه نویسی Boo ، Java و #C پشتیبانی می شود.
 
بازی های مستقل (Indie) :

بازی های Indie به بازی های مستقلی گفته می شود که گروه های توسعه دهندگان کوچک و بدون پشتوانه مالی آنها را میسازند. در این بازی ها خلاقیت و نوآوری یک نکته مهم حساب می شود. امروزه هم بخش های مولتی پلیر آنلاین به این بازی ها اضافه شده است.
آیا به فکر ساختن بازی برای اندروید بوده اید؟ این کار بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر میکنید. یعنی شما نیاز دارید که ابزار مناسب را پیدا کنید. موتور بازی سازی Unity3D ابزاری است که شما را قادر می کند با یک موتور بازی سازی حرفه ای، بتوانید یک بازی خوب را توسعه بدهید. البته این ابزار برای کسانی که تازه شروع کرده اند نیز بسیار مناسب می باشد. در حقیقت، موتور بازی سازی Unity3D برای تازه کار ها بسیار مناسب است.

 
مجتمع فنی تهران بازی سازی یونیتی سه بعدی مقدماتی پیشرفته گیم unity3d

موتور بازی سازی یونیتی، یک موتور فیزیکی است که قوانین فیزیک و رفتار همه اشیاء را مدیریت می کند. همچنین وظیفه رندر کردن و تولید گرافیک، نورپردازی و قوانین فیزیکی مثل جاذبه و گشتاور و حتی بعضی از المنت های گیم پلی، به عهده آن می باشد. اگر شما می خواهید یک موتور سه بعدی را از ابتدا خودتان بسازید، احتیاج دارید که کدهای همه چیز را بنویسید. مثلا از زمانی که یک شیشه از روی میز می افتد باید همه قوانین فیزیکی را کدنویسی کنید تا هنگامی که ارتعاش می کند و نور را بازتاب می دهد ولی یونیتی کار را برای شما آسان کرده و با ساختار های کاملی در این زمینه ها به شما کمک فراوانی می کند.
اگر قصد دارید یک بازی معمولی موبایل بسازید، مخصوصا اگر سه بعدی باشد، استفاده از موتور بازی سازی Unity3D بهترین انتخاب و یک تجربه لذت بخش خواهد بود.
تنها مواقعی که محدودیت های یونیتی ممکن است سر راه شما قرار بگیرند، هنگامی است که شما بخواهید بیشترین عملکرد ممکن را از اندروید بیرون بکشید تا گرافیک پیشرفته ای داشته باشید. یا هنگامی که بازی شما مکانیک بسیار خاص و یگانه ای داشته باشد که ساختن آن از صفر بسیار ساده تر باشد.
اگر شما هم این قصد را دارید، شاید بهتر باشد درباره استراتژی خودتان تجدید نظر بکنید. مگر اینکه شما زمان بسیار زیاد، بودجه نامحدود و قصد رقابت کردن با عناوین بسیار معروف را نداشته باشید. اگر بازی شما واقعا به یک موتور بازی سازی نیاز ندارد یا کاملا خاص و یگانه است، مطمئنا باید بازی را از صفر بسازید اما هنوز هم نیاز به مهارت زیادی برای درست کردن آن دارید.
البته شما از همه کاره بودن موتور بازی سازی unity3D شگفت زده خواهید شد. فقط کافی است به این فکر کنید که چه بازی های متفاوتی با آن ساخته شده است. همانطور که می دانید، می توانید اپلیکیشن های کاربردی هم با یونیتی بسازید.
بهترین راه برای بازی سازی چیست؟ اینکه خودتان دست به کار شوید و ببینید که می توانید با آن کنار بیایید یا نه. به نظرم استفاده از یونیتی میتواند لذت بخش باشد و ارزش یکبار امتحان کردن را دارد. زیرا ممکن است شما را به درون دنیای بازی سازی بکشاند.
در حالیکه موتور های بازی سازی سه بعدی زیاد دیگری وجود دارند مانند Unreal  ، موتور بازی سازی Unity3D یکی از ساده ترین ها می باشد و رابط کاربری اش، آنرا به یکی از موارد محبوب بازی سازها تبدیل کرده است. همچنین یکی دیگر از مزیت های آن، توانایی تولید بازی برای چندین پلتفرم به صورت واقعی می باشد. یعنی می توانید یک بازی با موتور بازی سازی Unity3D بسازید و آنرا برای اندروید، iOS، ویندوز، ویندوز موبایل، MacOS، لینوکس و حتی PS4 و Xbox One منتشر کنید.

 
 
مجتمع فنی تهران بازی سازی یونیتی سه بعدی مقدماتی پیشرفته گیم unity3d

در کنار خود موتور بازی سازی Unity 3D، شما نیاز به یک شبیه ساز اندروید یا یک دستگاه واقعی دارید که بازی ها را روی آن تست کنید. اگر بازی شما به سبک اکشن است، پیشنهاد میکنم از یک دستگاه واقعی استفاده کنید. زیرا شبیه سازهای اندروید سرعت پایینی دارند. علاوه بر اینها شما نیاز به Android SDK و JDK هم روی کامپیوتر خود دارید. دقیقا همانطور که وقتی می خواهید یک اپلیکیشن را در اندروید استودیو بسازید، به آنها نیاز دارید. این دو برای این هستند که به یونیتی اجازه بدهند پروژه شما را به عنوان یک بازی اندروید ذخیره و اشکال یابی بکند. پس یعنی تا انتهای فرآیند ساخت بازی، به آنها نیازی پیدا نمی کنید.
درکل اگر چالش تولید بازی و درگیر کردن مخاطب را دارید بازی سازی به عنوان رسانه تعاملی گزینه بسیار عالی می تواند باشد.
 
مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک تنها نمایندگی برگزار کننده دوره بازی سازی Unity 3D. 


مشاوره و ثبت نام
88889796
داخلی 113