امروزه بسیاری از کارهای روزمره را می توان با استفاده از اپلیکشن های تلفن همراه انجام داد. به همین منظور در حال حاضر بیشتر توجه برنامه نویسان به طراحی یک اپلیکشن مناسب برای کسب و کار است. توجه به این موضوع که چه اپلیکیشن هائی به طور کلی در تلفن‌ هوشمند (اندروید و IOS) مورد استفاده قرار می گیرند حائز اهمیت است. برای اینکه بخواهید زبان های برنامه نویسی را برای نوشتن اپلیکیشن خود انتخاب نمائید بهترین راه بررسی زبان اپلیکیشن های معروف است.
مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک


به طور کلی اپلیکیشن های موبایل را می توان به شش دسته بزرگ تقسیم نمود که شامل
- اپلیکیشنی خاص به سفارش شرکت معتبر
- اپلیکیشن سفارش و خرید آنلاین غذا
- اپلیکیشن فروشگاه و خریدهای اینترنتی
- اپلیکیشن های نقشه (
Map)
- اپلیکیشن های خبری مانند
RSS
و مهمترین بخش که شاید پرطرفدارترین نیز باشد پیاده سازی اپلیکیشن با ایده های شخصی است که البته لازم به ذکر است هرکدام از این دسته ها را نیز می توان به دسته های کوچکتری تقسیم بندی کرد.

 

به منظور افزایش کارآمدی اپکیشن های موبایل بهتر است موارد زیر

 • استفاده از متدها و کتابخانه‌های به روز برنامه‌نویسی
 • طراحی و برنامه نویسی مطابق اصول و قوانین استاندارد برنامه‌نویسی
 • طراحی گرافیک کاربرپسند و جالب (که شامل فونت، تصاویر و متون زیبا و متناسب با برنامه است.)
 • پیاده سازی نرم افزار با کمترین حجم نرم افزار و به تبع آن دانلود راحت تر
 • در صورت رفع مشکل و یا اضافه نمودن قابلیت جدید امکان به روزرسانی خودکار
 • در صورت نیاز امکان ثبت نام و عضویت کاربران
 • همگام سازی صفحات برنامه با تمام دستگاه های تلفن همراه (Responsive)
 • امکان اتصال به سیستم موقعیت مکانی (GPS) در صورت نیاز اپلیکیشن
و موارد دیگری از این قبیل را در طراحی خود مد نظر قراردهید.


مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک
 
برنامه نویسی موبایل در حال حاضر بیشتر حول دو نوع سیستم عامل اندروید و IOS می گردد. به همین منظور اکثر برنامه نویسان اندروید برای برنامه نویسی از سیستم عامل ویندوز و برنامه نویسان IOS از سیستم های MAC استفاده می نمایند.
 
تمامی بحث و بررسی موردهای اشاره شده به این دلیل صورت می گیرد که بتوان شغلی مناسب و درآمد خوبی داشت. به همین دلیل نحوه درآمد برنامه نویسان موبایل را می توان به چند شکل مورد بررسی قرار داد.
 

 1. زمانی که به عنوان یک برنامه نویس آزادکار پروژه دریافت می کنید و پس از اجرای آن به شرکت یا مرکز درخواست دهنده تحویل می دهید.
شما در این نوع کار به هیچ شرکت یا سازمان مشخصی متعهد نیستید، بلکه به صورت پروژه ای از کارفرما کار را تحویل گرفته و پس از تحویل پروژه در مدت زمان مشخص شده وجه خود را دریافت می نمائید. البته لازم به ذکر است که بزرگی پروژه های دریافتی و کیفیت انجام آنها کاملاً بسته به شماست و می تواند درآمدی در حدود 10 تا 15 میلیون تومان در ماه را برای شما داشته باشد.
 

 1. زمانی که به عنوان کارمند برنامه نویس وارد یک شرکت می شوید.
بسته به میزان سابقه کار حرفه ­ای، توانمندی و تخصصی که دارید می توانید در یک سازمان به عنوان برنامه نویس موبایل استخدام شوید. با توجه به سمتی که در محل کار خود دارید مبلغ دریافتی شما تحت تأثیر قرار می گیرد. بسته به همه این موارد اگر شما بتوانید در یک شرکت معتبر مانند دیوار، باما و یا دیجی کالا فعالیت داشته باشید به طور حتم این سابقه برایتان بسیار مؤثر خواهد بود و رتبه کاری و شرایط حقوقی شما را بهبود خواهد داد. بنابر تمام این شرایط حقوق شما می تواند به طور میانگین 4 تا 8 میلیون تومان در ماه باشد که البته بالاتر بودن آن بی تأثیر نسبت به شرایط گفته شده نیست و می تواند این درصد را افزایش دهد.
 
 

 1. خودتان یک اپلیکیشن طراحی و آن را در فروشگاه های دیجیتال به فروش برسانید.
در صورتی که کمی خلاقیت داشته باشید و بتوانید نبوغ خود را برای ایجاد یک اپلیکشن جدید و یا بومی سازی یک اپلیکشن خارجی داشته باشید، می توانید درآمد بسیار خوبی را کسب نمائید. درنظر داشته باشید که درآمد ماهانه این کار مشخص نیست، اما می تواند مبلغ بسیار بالائی را به عنوان درآمد برای شما به همراه داشته باشد.
 
همچنین لازم به ذکر است، به طور میانگین برای دریافت حقوق سالانه، یک برنامه نویس موبایل اندروید در خارج از کشور مبلغ 35.000 تا 103.000 دلار و برای برنامه نویسان IOS 52.000 تا 100.000 دلار مشخص گردیده است.


مشاوره و ثبت نام
88889796
داخلی 113 و 120

مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک