دوره ای برای جویندگان کار در چهارمین شغل پردرآمد دنیا
 
 آنچه در سمینار مطرح می گردد :

   - مقدمات و تعاریف حسابداری و وظایف یک حسابدار
   - آموزش نحوه ی طبقه بندی و تحلیل و شناسایی حسابها
   - آموزش تهیه صورت های مالی اساسی
   - آموزش قوانین مالیات بر ارزش افزوده و نحوه تهیه گزارشات فصلی و اظهارنامه مالیاتی
   - رموز موفقیت جهت اشتغال به بازار کار حسابداری

 
تاریخ برگزاری: 11 مهرماه 1396
ساعت :  17 الی 19
رزرو:88889796 داخلی 102 یا ارسال عبارت  VB  به  10002000010010
محل برگزاری: خیابان ولیعصر، پایین تر از میدان ونک، خیابان 16 گاندی پلاک 16 مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک
 
 
 
امروزه، زندگی بشر امروزی مملو از تصمیمات مالی است ، تصمیماتی که شاید به ظاهر ساده باشند اما سرنوشت فرد یا حتی نسل بعدی را دستخوش تغییر کنند. حسابداری به منظور جوابگویی به نیازهای انسان به وجود آمده است. به همین دلیل با گذشت زمان و به موازات گسترش فعالیت های اقتصادی و افزایش پیچیدگی آن ، هدفها و روشهای حسابداری برای جوابگویی به نیازهای اطلاعاتی، توسعه یافته است. چرا که اشخاص، شرکت ها و دولت برای تصمیم گیری در مورد توزیع مناسب منابع مالی نیاز به اطلاعاتی قابل اتکا دارند که این اطلاعات را به یاری حسابداری می توان به دست آورد.
از این رو، مجتمع فنی تهران اقدام به برگزاری سمینار آموزشی تحت عنوان " نکات کلیدی در حسابداری ویژه بازار کار" نموده است تا راهگشایی برای موفقیت فعالین این حوزه باشد.
فرصت های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح را در بر می گیرد. و با وجود این که در دانشگاههای مختلف کشور اعم از دولتی ، غیرانتفاعی و آزاد، دانشجویان بسیاری در رشته حسابداری تدریس می کنند اما تعداد فارغ التحصیلان بیکار این رشته از بیشتر رشته ها کمتر است. چون از یک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترین کارخانه های کشور حداقل برای تهیه اظهارنامه مالیاتی به حسابدار نیازمند هستند.

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در کلیه موسسات و واحدهای تجاری، اعم از دولتی یا خصوصی به عنوان حسابدار در شاخه های زیر مشغول کار شوند:
حسابداری مالی: در کلیه شرکتها و موسسات تجاری و غیرانتفاعی.
حسابداری صنعتی : در کلیه واحدهای صنعتی و شرکتهای تولیدی.
حسابداری دولتی : در کلیه سازمانها و ادارات دولتی به عنوان حسابدار یا عامل ذیحساب.
حسابداری مالیاتی : در ادارات دارایی.
حسابداری بیمه : در موسسات بیمه.
حسابداری بانکها : در شعبه ها و سرپرستی بانکها.
حسابداران پس از مدتی اشتغال به کار حسابداری می توانند در سمت مدیریت مالی واحدهای تجاری ، ایفای نقش نمایند.

وضعیت نیاز کشور به این رشته در حال حاضر:
آموزش حسابداران و شرکت موثر آنها در فراهم آوری اطلاعات مالی دقیق و قابل اعتماد، و تجزیه و تحلیل این اطلاعات برای توسعه پایدار در کشور در حال توسعه ای مانند ایران اهمیت فراوانی دارد. چرا که وجود اطلاعات دقیق، اعتماد برانگیز، بموقع و مربوط به فعالیت های اقتصادی، نه تنها لازم بلکه حیاتی است. علاوه بر این اطلاعات مالی حاصل از فعالیت های اقتصادی که بوسیله نظام های حسابداری گزارش می شود، می تواند از انحراف مسیر پیش بینی شده ، اتلاف منابع اقتصادی و اخلال در برنامه های توسعه اقتصادی جلوگیری کند.
مسائل و مشکلات مالي موسسات و شرکتها به جهت رکود اقتصادي موجود موجب شده تا حسابداران وضعيت شغلي بهتري نسبت به ساير فارغ التحصيلان داشته باشند. همين مسئله باعث شده تا رشته حسابداري يکي از پر متقاضي ترين رشته هاي در بازار کار باشد . فارغ التحصيلان اين رشته سهل تر از سايرين کارآموز مي شوند و مانند مهندسان و پزشکان پس از فراغت از تحصيل کمتر با خراب شدن کاخ آرزوها مواجه هستند.
 
 
 
رزرو و مشاوره 88889796  داخلی 102
همچنین میتوانید عبارت VB را به  10002000010010 پیامک کنید.