مجتمع فنی تهران با بیش از سی سال سابقه بعنوان برند برتر آموزشی در  آموزشهای مهارتی خصوصا حوزه فناوری اطلاعات شناخته میشود.
طی این سالها همگام با معرفی و اجرای بسیاری از دوره های تخصصی در شرکتهای بین المللی نظیر سیسکو ، مایکروسافت و... این دوره ها با استاندارد بسیار بالا توسط مجتمع فنی تهران در ایران برگزار شده است.
حاصل این تلاشها پرورش جامعه مهندسی بسیار ماهر در حوزه های نظیر شبکه ، برنامه نویسی ، طراحی وب ، سخت افزار و... بوده است که امروز جزء مدیران شبکه و مدرسان بسیار حرفه ای و مطرح کشور هستند.
 
دپارتمان شبکه مجتمع فنی تهران نمایندگی نارمک با بهره گیری از برترین اساتید این حوزه و مجهزترین لابراتوار واقعی شبکه برگزار کننده دوره های آموزشی شبکه ، امنیت اطلاعات و همچنین سخت افزار میباشد.
علاوه بر دوره های ذکر شده در آخر صفحه فعلی،بخشی از اصلی ترین این دوره ها شامل موارد ذیل نیز است :
 
1- آموزش دوره های مهندسی شبکه مایکرو سافت (MCITP2008 – MCSA/MCSE2012)
2- آموزش دوره های سیسکو (CCNA – CCNP –CCIE)
3- آموزش دوره های میکروتیک (MTCNA – MTCRE – MTCWE)
4- آموزش مجازی سازی (VMWare – Citrix – HyperV)
5- سمینارهای استقرار استاندارد (ITIL – ISO 27000)
6- آموزش لینوکس با استاندارد LPI
 

دوره +Network
شرکت CompTIA به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت های ارائه کننده مدارک بین المللی IT ، مدرک +Network یا مدرک تکنسین شبکه را معرفی نموده و در طی آن به بررسی مفاهیم اولیه شبکه ، پروتکل ها از جمله TCP/IP، توپولوژیها، لایه ها و سایر موارد مهم در کار با شبکه پرداخته و افراد را جهت ورود به دوره های تخصصی تر شبکه از جمله دوره های مایکروسافت ، سیسکو ، لینوکس و امنیت شبکه آماده می سازد . لذا دوره +Network به عنوان پیشنیاز کلیه دوره های مربوط به شبکه و بهترین نقطه شروع این دوره ها می باشد.
 

دوره (70-687)Configuring Windows 8.1
در این دوره آموزشی  شما با نکات ضروری برای کار به صورت حرفه ای با ویندوز 8.1 و سرفصل های مطرح شده در آزمون Windows 8 70-687 آشنا می شوید.

 
دوره های آموزش مایکروسافت (Windows Server 2012):
ویندوز سرور ۲۰۱۲ (Windows Server 2012) یک سیستم‌عامل از خانواده مایکروسافت ویندوز و از گروه ویندوز سرور تولید شده از شرکت مایکروسافت و برای سرور است. مهمترین ویژگی این نسخه نسبت به نسخه‌های قبلی رابط کاربری جدید مترو است.
با ارائه win8, Server 2012 و نگاه ویژه مایکروسافت در این نسل از سیستم عامل هایش به تکنولوژی های نوینی همچون Virtualization و Cloud، نیاز مبرم به متخصصین مسلط و آشنا به تکنولوژی های موجود در این سیستم عامل ها هر روز بیشتر خواهد شد و برای همگام شدن و عقب نماندن از گردونه رقابت در دنیای IT ، متخصصینی که در این زمینه فعالیت می کنند یا قصد ورود به این حوزه را دارند می بایست بی درنگ دانش مورد نیاز را کسب نموده و سطح علمی و توان اجرایی خود را ارتقاء بخشند.
شرکت مایکروسافت دو مدرک جدید به نام های MCSE 2012 (Microsoft Certified Solutions Expert), MCSA 2012 (Microsoft Certified Solutions) Associate) طراحی و ارائه نموده است تا مبین سطح علمی و توان فنی متخصصین IT به منظور طراحی، پیکربندی، مدیریت و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری مبتنی بر Win8, Server 2012 باشد. برای بدست آوردن مدرک MCSA 2012، داوطلب می بایست سه آزمون Installing and Configuring Windows Server 2012 70-410 و Administering Windows Server 2012 70-412 و Configuring Advanced Windows Server 2012 Services را با موفقیت پشت سر بگذارد.
 

Windows Server 2012 Installing and Configuring (70-410):
دوره آموزشی Windows Server 2012 Installing and Configuring بر آموزش مفاهیم و اصول مرتبط با نصب، راه اندازی و پیکربندی ویندوز سرور 2012 تمرکز دارد و آموزش مهارت های لازم برای شرکت در اولین آزمون تخصصی ویندوز سرور ۲۰۱۲ (Installing and Configuring WIndows Server 2012) با کد امتحان 410-70 را شامل می شود. دریافت این مدرک بیانگر این است که شما مهارت مربوط به تنظیمات اولیه و ابتدایی Windows Server 2012 را دارا هستید و می توانید در محیط های تجاری راه حل هایی را اجرا کنید که هزینه ها را کاهش داده و بازدهی را بالا ببرد و همچنین این امکان را به شما می دهد که مدیر یک شبکه و متخصص پشتیبانی سیستم های کامپیوتری باشید.

 
Windows Server 2012 Administering (70-411) :
دوره آموزشی Windows Server 2012 Administering (70-411)  بر مباحث مدیریت ویندوز سرور 2012 تمرکز دارد و دانش لازم برای مدیریت زیرساخت Windows Server 2012 در محیط سازمانی را ارائه می دهد. این دوره آموزشی سرفصل هایی نظیر کارکردن با Group Policy و استفاده از آن در مدیریت ویندوز، آموزش برپایی VPN، پیکربندی Remote Access، پیکربندی DNS و... برای شرکت در دومین آزمون تخصصی ویندوز سرور ۲۰۱۲ Windows Server 2012 Administering با کد امتحان 411-70 را شامل می شود. گذراندن این آزمون داوطلبان را قادر به مدیریت وظایف مورد نیاز برای نگهداری زیرساخت Windows Server 2012 مانند مدیریت کاربران و گروه ها، دسترسی به شبکه و امنیت داده ها می سازد.


Windows Server 2012 Configuring Advanced Services (70-412):
دوره آموزشی Windows Server 2012 Configuring Advanced Services 70-412 تمام مهارت های لازم در زمینه پیکربندی پیشرفته ویندوز سرور 2012 مانند مباحث Active Directory، مدیریت و بهینه سازی DNS و DHCP، پیاده سازی Claim-Based Authentication، آموزش استفاده از امکان Dynamic Access Control، و بسیاری موارد دیگر همچون Load Balancing  Failover Clustering و ... را برای شرکت در آزمون 70-412 پوشش می دهد. دریافت این مدرک بیانگر این است که شما مهارت مربوط به تنظیمات اولیه و ابتدایی Windows Server 2012 را دارید و می توانید در محیط های تجاری راه حل هایی را اجرا کنید که هزینه ها را کاهش داده و بازدهی را بالا ببرد و همچنین این امکان را به شما می دهد که مدیر یک شبکه و متخصص پشتیبانی سیستم های کامپیوتری باشید.

مجتمع فنی تهران ، دوره های امنیت،شبکه،سخت افزار دوره مایکروسافت MCSA2012R2 :

مایکروسافت در سری 2012 خود، بار دیگر مدرک MCSE را که در 20 سال گذشته یکی از موفق ترین مدارک تخصصی فناوری اطلاعات در جهان محسوب می گردیده با دیدگاهی جدید به جامعه IT معرفی نموده است. مدارک سری 2012 مایکروسافت با سه هدف زیر طراحی و ارائه گردیده اند:

  • شناخته شدن به عنوان استاندارد عالی و جهانی آموزش تخصصی IT
  • صحه گذاری بر دانش و تخصص عمیق در انواع گسترده راهکارهای مبتنی بر IT
  • به نمایش گذاردن مهارت به روز در زمینه فناوریهای در حال تغییر

کلیه مدارک 2012 مایکروسافت در سه لایه تخصصی زیر ارائه گردیده است:
 
  • لایه مقدماتی یا Associate شامل مدارک Microsoft Technology Associate یا MTA
  • لایه تخصصی یا Expert شامل مدارک Microsoft Certified Solutions Expert یا MCSE و Microsoft Certified Solutions Developer یا MCSD
  • لایه ارشد یا Master شامل مدرک Microsoft Certified Solutions Master یا MCSM

    امروزه که تولید و تغییر فناوری شتاب فزاینده ای گرفته است، دانش یک فناوری خاص کاربرد چندانی در کار و صنعت ندارد.آنچه امروز مفید واقع می گردد راه حلهای مبتنی بر چندین فناوری مختلف می باشد.در این راستا و با هدف تربیت متخصصی کارآمد و منعطف با چنین تغییراتی ، مایکروسافت سری 2012 مدارک ارزشمند و صاحب نام MCSE را بار دیگر و مطابق با نیازهای روز طراحی و معرفی نموده است.

 جهت مشاهده لیست دوره های مهندسی شبکه مایکروسافت اینجا کلیک کنید.


دوره های شبکه سیسکو ( Cisco Cources )

دوره های CCNA
دوره CCNA سیسکو شما را با اصول اولیه شبکه تا مدیریت پیشرفته، عیب یابی، و راه اندازی شبکه آشنا می کند. شما در این دوره قادر به نصب، پیکربندی، راه اندازی و عیب یابی شبکه های با ابعاد کوچک تا متوسط خواهید بود بدون آنکه نیاز به آشنایی قبلی با مفاهیم شبکه داشته باشید.

دوره های CCNP Route
این دوره سیسکو که عنوان آن CCNP ROUTE می باشد، شما را با استفاده از IP و آدرس دهی و مسیریابی پیشرفته آشنا می کند. شما موضوعات پیشرفته و پروتکل ها، Gateway ها، پروتکل های مسیریابی، باز کردن کوتاهترین مسیرها، IP نسخه 6، توزیع مجدد و کنترل مسیر را خواهید آموخت. برای یادگیری بهتر این دوره، شما باید ابتدا گواهینامه CCNA را کسب کرده باشید.

دوره های CCNP Switch
هدف این دوره سیسکو که عنوان آن CCNP SWITCH است به منظور ارتقاء دانش قابل توجه متخصص در موضوعات سوئیچینگ سیسکو در یک سطح تفصیلی است. این موارد در این دوره آموزش داده می شود: VLAN ها، VLANs, Trunking, Virtual Trunking Protocol (VTP), Spanning-Tree (STP), Rapid Spanning-Tree (RSTP), Multiple Spanning-Tree Protocol (MSTP), Cisco Express Forwarding, Layer 3 Switching Solutions و ویژگی های با دسترسی بالا. برای یادگیری بهتر این دوره، شما باید گواهینامه CCNA را کسب کرده باشید.

 دوره های CCNP T Shoot
هدف این دوره سیسکو که عنوان آن CCNP TSHOOT است شما را قادر به نگهداری مسیرهای شبکه و سوییچ های شبکه خواهد نمود. در این دوره ابزارهای عیب یابی 101 ، امنیت و دسترسی متدولوژی های سیستم های بی سیم 802.11 آموزش داده خواهد شد. برای یادگیری مناسب تر این دوره شما باید گواهینامه CCNA را کسب کرده باشید.

sisco


جهت مشاهده لیست دوره های سیسکو اینجا کلیک کنید.


دوره آموزشی Hack Pack

یکی از اصلی ترین دغدغه های سازمان ها امنیت داده های آنهاست. پکیج آموزشی آشنایی با امنیت اطلاعات و تست نفوذ،  با تمرکز کامل بر مباحث  امنیت سیستم های رایانه ای به دانشجو کمک میکند که علاوه بر شناخت کامل حملات مهم امنیتی و اجرای آنها، بتواند جلوی این حملات را نیز سد کند. این دوره به تربیت متخصص مقابله با هک می پردازد.

دوره آموزشی Hack Pack  شامل دوره های زیر است:

  • Security+
  • Linux
  • CEH
جهت مشاهده لیست دوره های HACK PACK اینجا کلیک کنید.