بستن

ماساژ

کد دورهوضعیتپیش نیازنام دورهتاریخ شروعروز و ساعتمدت (ساعت)تخفیفشهریه (ریال)سرفصلرزروثبت نام
دوره ای برای نمایش وجود ندارد

دوره آموزش ماساژ

ماساژ =حس خوب آرامش
ماساژ مهمترین و اساسی ترین نقش را در راستای بازتوانی و توانبخشی همچنین در تامین سلامتی جسمانی وروانی دارد.

در این مجموعه دوره آموزش ماساژ به صورت کامل برگزار می گردد ، این دوره های آموزشی بر اساس استانداردهای دوره تعریف شده است،که به صورت کوتاه مدت و فشرده برگزار می شود.افرادی که تمایل به داشتن مدرک معتبر یا حضور در بازار کار دارند می توانند در این دوره ها ثبت نام کنند.ماساژ


از گذشته های بسیار دور، بشر براي درمان دردها و ناتواني‌هاي خود از روشهاي مختلف استفاده مي‌كرده است. با ورود بشر به عصر زندگي گروهي و اجتماعي، انسانها متوجه درمان دردها و ناهنجاري‌هاي همنوعان خود شدند و براي اين كار از دو روش متمايز استفاده مي‌كردند: يكي استفاده از دارو و ديگري استفاده از روشهاي درماني با كمك دست يا ابزار مختلف. استفاده از دست و فشار روي نقاط مختلف بدن از زمانهاي بسيار دور در شرق رايج بوده است و ردپاي آن را مي‌توان در طب سنتي امروز نيز مشاهده كرد. هدف از انجام اين گونه اعمال تسكين درد بيمار بدون استفاده از دارو و با كمك دستها بود. در واقع می توان گفت که ماساژور مي‌تواند يك تكنيسين يا يك درمانگر باشد.

سبک جدید زندگی،تمایل ما را به استقلالی که از طریق استفاده از تکنولوژی های جدید و ماشینی شدن است  را رواج داده . هدف ما این است که با اهمیت دادن به زندگی شخصی ،سلامت ،جوانی و شادابی را در زندگی تقویت کنیم .

ماساژ به عنوان یک عامل توانمند در بهبود بیماری ها و توانبخشی و بازتوانی استفاده می شود که این اثر را می توان در تمام علوم پزشکی و تندرستی یافت.

بسیاری از سردردها، دردها، بی خوابی ، تنش و اضطراب از طریق دست‌هایمان قابل درمان‌اند. ماساژ درمانی علاوه بر این فواید، می‌تواند فرد را از لحاظ جسمی ‌و روانی درمان كند كه در این میان می‌توان به بهبود گردش خون، آرامش عضلات و كمك به دستگاه گوارش اشاره كرد. از سویی ماساژ سیستم لنفاوی را تحریك كرده و دفع مواد زاید بدن را تسریع می‌بخشد و در نهایت احساس خوبی را در بدن القا می‌كند كه با هیچ درمان دارویی جدیدی قابل مقایسه نیست

تای ماساژ

 تایلند وارث دانش و فرهنگ دو تمدن کهن چین و هند است و تای ماساژ آمیزه ای از آیورودای هندی،طب چینی و یوگا می باشد. تای ماساژ کار بر روی خطوط اصلی انرژی بدن است که یکی از هنرهای شفادهنده قدیمی از طب سنتی کشور تایلند می باشد

تای ماساژ یکی از اعضای خانواده بزرگ ماساژ شرقی می‏باشد که بر اساس جریان انرژی غریزی و تئوری تعادل انرژی و شفادهی و سلامت بدن می باشد .
همانطور که می دانیم از دست دادن انعطاف پذیری اتفاق اجتناب ناپذیر کهولت سن است چگونگی احساس فیزیکی ذهنی خیلی مهم تر از سن واقعی می باشد ماساژ تای در توانایی حفظ جوانی بی نظیر است.

ماساژ یکی از بزرگ ترین و بهترین درمان هاست که آرامش می بخشد هنگامی که به طب سنتی تای نگاه می کنیم در می یابیم که چگونه ماساژ و مهارت دست می تواند جریان خون و لنف را تحریک و بافت ها را گرم و انعطاف پذیری  را بهتر و درد را تسکین بخشد، دردها عمدتا فیزیکی است. ماساژ صحیح سبب آزاد شدن مواد شیمیایی در سیستم های عصبی می گردد که به آن اندروفین گفته می شود که درد را آرام کرده و حس شادی و سرخوشی به وجود می آورد.
 
استراحت و ریلکس کردن از راه های بی نظیر است که برای کمک به آرامش ذهن و بدن از طریق ماساژ میسر است .
فواید تای ماساژ فقط به رفع درد عضلات محدود نمی‌شود. وزارت بهداشت تایلند با تحقیقات انجام شده اعلام کرده است که تاي ماساژ می‌تواند پروسه درمان بيش از 60 بیماری را تسريع كند. از جمله این بیماری‌ها می‌توان به رفع استرس، سر درد، اشکالات گردش خون، مشکلات هاضمه، آسم، کم خونی و... اشاره کرد.

اويل ماساژ و آروماتراپي

در اين دوره که در تمامی دنیا شناخته شده و پرطرفدار است  ، نحوه انجام تكنيكهاي ماساژ كل بدن با روغن به فرا گرفته می شود. اين ماساژ جزو دسته ماساژهاي نرم مي باشد و تاثير ريلكسيشن آن كاملا محسوس است.
يكي از مواد لازم جهت ماساژهاي ملايم بدن روغن مي باشد. آنچه مسلم است كيفيت روغن و خواص آن نقش بسزايي در كيفيت ماساژ ارائه شده دارد. روغنهاي آروماتيك كه عموما در تايلند از آنها استفاده مي شود از تنوع زيادي برخوردارند. پایه همگی این روغنها گیاهی است و عموما حاوي روغنهاي پايه زیتون ،آفتاب گردان، بادام شیرین، نارگیل و زيتون مي باشند و داراي بهترين كيفيت بوده و انحصارا جهت ماساژ و جذب هر چه بهتر ساخته شده اند.
 
آروماتراپی


خواص روغنهاي آروماتيك


در ذیل به اختصار در مورد خواص تعدادي از روغنهاي آروماتيك توضيح داده شده است:
  • آروماي رزماري: افزايش هشياري - رفع خستگي – برطرف كننده استرس و سردرد – بهبود فشار خون بالا
  • آروماي نعناع: افزايش هشياري و رفع خستگي - بهبود مشكلات تنفسي - برطرف كننده گرفتگي ها و دردهاي عضلاني
  • آروماي اكاليپتوس: رفع استرس و سردرد - رفع دردهاي عضلاني و ماهيچه اي - بهبود مشكلات تنفسي
  • آروماي ليمو: محرك و انرژي دهنده - لاغر كننده - رفع استرس، سردرد و بي خوابي – برطرف كننده دردهاي عضلاني و ماهيچه اي - بهبود فشار خون بالا
  • آروماي استخدوس: رفع استرس، سردرد و بي خوابي – برطرف كننده دردهاي عضلاني و ماهيچه اي - بهبود سريعتر سرماخوردگي و آنفولانزا
  • آروماي پرتقال: رفع استرس، سردرد و بي خوابي- كاهش دهنده اشتها و لاغر كننده - رفع خستگي، دردهاي عضلاني و ماهيچه اي - نشاط آور و مناسب براي افسردگي

کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک می باشد